Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Skarga] Adam_Corrington, Przemek_Tokarz


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 SmutnyAutobus

SmutnyAutobus

  Doświadczony

 • Sponsor
 • 109 postów
 • Nick SA-MP:Jennifer_Horgan

Napisano 11 marzec 2016 - 20:24

Nick oskarżonego: Adam_Corrington, Przemek_Tokarz
Nick oskarżającego: Jennifer_Horgan
Powód: Oszustwo
Kara (proponowana): Ban
Wyjaśnienie: Model działania ww. szkodników jest prosty jak konstrukcja cepa. Na czacie pojawia się ogłoszenie dotyczące sprzedaży jakiegoś popularnego, drogiego auta. Aby ogłoszenie wyglądało na atrakcyjne oszuści zachęcają ofiary stosunkowo niską ceną. Jeden z nich umawia się z ofiarą na jakąś cenę po czym sugeruje aby miejscem dokonania transakcji był parking piętrowy. Niczego nieświadoma ofiara, zachęcona niską ceną, zgadza się na warunki postawione przez oszusta. Dochodzi do spotkania. Jeden oszust siedzi na parterze parkingu w aucie z ogłoszenia. Drugi natomiast siedzi w aucie o dużo niższej wartości (np. Clover) piętro wyżej. Pierwszy zajmuję się rozmową dla zmylenia przeciwnika po czym drugi wysyła ofertę sprzedaży (w tym przypadku Clovera) za cenę wcześniej uzgodnioną z ofiarą. Rozentuzjazmowana ofiara akceptuje ofertę sprzedaży ciesząc się z dokonanej transakcji. Radość znika wraz oszustem odjeżdżającym autem, które rzekomo właśnie kupiliśmy. Patrzymy ponownie na czat aby dowiedzieć się, że właśnie daliśmy się zrobić w jajo. Pojawia się złość i zażenowanie. Oszuści właśnie zarobili kilka milionów.

To właśnie przytrafiło się mojej osobie a z racji tego, że takie sytuacje działają mi na nerwy, piszę tę oto skargę. Można by rzec, że to moja wina, bo przecież trzeba być "głupim" by nie przeczytać dokładnie czatu, a oszuści moją "głupotę" sprytnie wykorzystali. Przykro mi ale takie tłumaczenia do mnie nie trafiają. Przedstawiona sytuacja jest przykładem czystego cwaniactwa i działania na szkodę serwera. Oszustwo to można postawić na równi z ostatnio popularnym /zmienhaslo czy dopisywaniem jednego zera do ceny auta w celu oszukania niczego nieświadomego, nadzianego gracza. Uważam, że takie zachowania nie powinny być tolerowane. Liczę, że wygra sprawiedliwość i oszuści zostaną należycie ukarani.
Screeny (obowiązkowe):

http://i.imgur.com/A0ZLjV2.jpg- Doskonałe przedstawienie modelu działania. Oszust numer dwa (Przemysław T.) nadaje ogłoszenie dotyczące sprzedaży popularnego pojazdu w atrakcyjnej cenie. W ogłoszeniu podany jest numer oszusta numer jeden (Adam C.). Widać również rozmowę, która została nawiązana miedzy ofiarą oraz oszustem numer jeden.

http://i.imgur.com/GN09hZ0.png- ciąg dalszy rozmowy z oszustem.

http://i.imgur.com/6F5Qfb5.png- oszust numer jeden zagaduje ofiarę na czacie ooc.

http://i.imgur.com/FXU8nkP.png- moment tuż po dokonanym oszustwie. Warto zwrócić uwagę na ślady opon oraz dym pozostawiony przez oszusta numer jeden uciekającego z miejsca zdarzenia#2 Izuś

Izuś

  Legenda

 • Gracz
 • 3607 postów
 • Nick SA-MP:Claudia Lavric

Napisano 12 marzec 2016 - 09:59

Oskarżony ma 24 godziny na zapoznanie się ze skargą i wypowiedź.#3 Dragho

Dragho

  Legenda

 • Gracz
 • 1808 postów
 • Nick SA-MP:Draco Verone

Napisano 14 marzec 2016 - 23:25

Oskarżeni otrzymują karę Bana.#4 Dragho

Dragho

  Legenda

 • Gracz
 • 1808 postów
 • Nick SA-MP:Draco Verone

Napisano 14 marzec 2016 - 23:28

Masz możliwość odwołania się do asystenta/kierownika/zarządu (w zależności od funkcji jaka pełni osoba rozpatrująca) w ciągu 3 dni od daty podjęcia tej decyzji.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych