Skocz do zawartości


Zdjęcie

#3 - Zasady bezpieczeństwa


Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 0Verte

0Verte

    lewa ręka

  • Zarząd
  • 1100 postów
  • Nick SA-MP:Sven_Helvetica

Napisano 11 sierpień 2015 - 15:26

1. Hasło i E-Mail.

Hasło powinno posiadać minimum 6 znaków. Najlepszym hasłem jest mało wyróżniające się, mogą być to małe i duż litery. Dla przykładu:
Uz0M2ki, MuSzQwL - mogą znależć się też liczby.
Hasło jest to najważniejsza cześć do zabezpieczania różnych rzeczy, nie tylko samych kont. Hasło może zabezpieczyć nawet dany plik na komputerze.
Najprostszą metodą zapamiętywania hasła jest jakiś dany wyraz.
Przykład: Cześć jestem Dawid mam 18 lat Pochodźę z Łodzi interesuję się informatyką - wyszło nam hasło: CjDm18lPzŁisi - niby banał, prawda? ale jaka siła wink.png
Nigdy nie zapisuj Swojego hasła w jakimś notatniku, nie przylepiaj karteczek na monitor z hasłem, wtedy masz 100%, że Twoje konto jest bezpieczne.
Jeżli tak wielką potrzebę masz zalogowania się na forum by coś pilnie sprawdzić, napisać, pamiętaj o usunięciu loginu z obcego komputera, najlepiej wyczysć historię przeglądania stron.


2. E-Mail.
Pamiętaj, nie używaj tego samego E-Maila rejestrując się na innych forach, gdzie Twoje dane mogą być na wszelki sposób wykorzystane.

3. Login a nazwa wyświetlania.
Najlepszą metodą loginu jest wymyślony login do metody logowania na konto na forum, zmniejszy to też próbę włamania na nasze konto.
Inna nazwa wyświetlania, jak i sam login zmniejszy samą próbę włamu i straty dokonane.
Pamiętajmy również by używać innego hasła niż loginu.

4. Logowanie się na konta.
Brat czy siostra to zaufane osoby, lecz czasami mogą to wykorzystać i zrobić małego psikusa a dla posiadacza konta wielką stratę, nie podawaj i nie loguj się przy osobach trzecich, unikniesz włamania na Swoje konto.
Każda osoba obok może patrzeć jakie hasło wpisujesz.

5. Porada, i generatory haseł.
Hasła na forum są kodowane(md5?), żaden Administrator forum nie może go odczytać, jedynie może go zresetować.

Generator haseł: http://www.adgraf.ne...rator_hasel.php
Sprawdź siłę Swojego hasła: http://www.passwordmeter.com/


6. Nie podawaj nikomu hasła - NIGDY. Żaden, podkreślam żaden Administrator, zaufany gracz, czy też inna osoba, nie poprosi o Twoje hasło do konta, nie jest mu ono potrzebne.
Nie dajcie się nabierać, i nie podawajcie haseł osobom trzecim.

 

7. Różne hasła na różnych serwerach. Jeśli czy to na forum, czy to w grze dostajecie na Prywatną Wiadomość adresy forum, serwera innych serwerów  to owszem, możecie tam grać - jednak  pod żadnym pozorem nie rejestrujcie się na tych samych hasłach, co na naszym serwerze. My możemy wam zagwarantować, że nikt nie ma dostępu do waszych haseł i są one szyfrowane. Jednak możliwe, że na innych serwera nie są stosowane żadne zabezpieczenia lub są one założone tylko w celu wyłudzenia od was hasła.

8. Przekierowania. Jeżeli po kliknięciu w jakiś link system prosi was o ponowne zalogowanie się na nasze forum - nie róbcie tego. Upewnijcie się, że adres jest właściwy gdyż może być to próba wyłudzenia waszego hasła.

 

by Dawid & 0Verte

 

 

 


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych