Skocz do zawartości

[Poradnik] Pierwsza akcja RolePlay


Akaexus

Rekomendowane odpowiedzi

W tym poradniku opiszemy Ci wszystkie kroki, do tego, aby Twoja pierwsza akcja oraz następne były poprawne i z czasem coraz lepsze, bardziej rozbudowane. Na początek ważne jest, abyś rozróżniał główne czaty na serwerze.


In Character (IC) - jest to strefa, w której prowadzimy wirtualne życie, wchodzimy w interakcje z innymi graczami, wcielamy się w rolę naszej postaci. Skrótem do tego czatu jest/l", lecz wyróżniamy jeszcze inne, m.in./k - krzyk",/c - szept".
Out Of Character (OOC) - strefa przeciwna do IC, w której zamieszczane są informacje niezwiązane z rozgrywką In Character. Skrótem ogólnie przyjętym dla tego czatu jest/b" czy też/w" - wiadomość prywatna.

Wiedząc już czym różnią się poszczególne czaty, przejdźmy do gry opisowej, co jest podstawową rzeczą w RolePlayingu. Służą do niej dwie komendy - /me oraz /do. Pierwsza z nich służy nam do opisu czynności wykonywanych w danej chwili przez Twoją postać. Tekst powinien być napisany w trzeciej osobie czasu teraźniejszego. Pamiętaj, że nie musisz wykonywać akcji Role Play, jeśli daną czynność załatwia za Ciebie animacja. Ewentualnie, jeśli chcesz sprecyzować daną czynność, to oczywiście możesz, w oczach innych graczy wyjdzie to jeszcze lepiej. Znając już pierwszą komendę - /me, przejdźmy szybko do drugiej - /do. Możesz umieścić w niej emocje swojej postaci, opis otoczenia oraz postaci. Błędem nie jest również zapytanie się o jakiś szczegół dotyczący akcji. Niżej przedstawię wam to wszystko na przykładach, abyście mogli to wszystko ładnie wizualnie zapamiętać.

[/me]



**Greg Costello wyjmuje telefon z kieszeni**
**Greg Costello otwiera bagażnik**
**Greg Costello zdejmuje okulary**



Na początek przedstawiłem wam proste akcje - zwykłe wykonanie czynności. Jednak, aby wszystko ładnie wyglądało możemy naszą akcję dobarwić określeniami danej rzeczy, czynności. Przedstawię to niżej na powyższych przykładach.
 

**Greg Costello wyjmuje IPhone'a koloru białego, z kieszeni swoich spodni od garnituru**
**Greg Costello wyjmuje pilot z kiszeni spodni, następnie klika na nim przycisk, podchodząc do bagażnika, prawą dłonią podnosi jego klapę do góry**
**Greg Costello chwyta dłońmi za oprawkę okularów, tym samym zdejmując je z nosa, składa je, wkładając do kieszonki od koszuli**



Powyżej przedstawiłem akcje, które są ubarwione dodatkowymi określeniami danych rzeczy. Wygląda to estetyczniej i na pewno osoba współgrająca z Tobą inaczej będzie Cię traktować, jeśli zobaczy, że fajnie rozpisujesz akcje.

[/do]
 

**Greg jest zdenerwowany**
**Greg ma na sobie elegancki garnitur firmy Gucci, przyciemniane okulary. Jest krótko obcięty, czuć od niego woń perfum**
**Co dostrzega przybywając na miejsce?**



Powyżej opisałem wam kilka przykładów użycia komendy /do. Jak widzicie, tak jak wcześniej opisałem, można jej użyć to określenia emocji postaci, jej opisu czy też zapytania o jakiś szczegół w sytuacji, której Twoja się znajduje. Widząc wszystkie moje akcje, możecie zaobserwować, że są one pisane w takich gwiazdkach (**). Dzięki nim, możecie podczas wypowiadania jakichś słów przez swoją postać, przedstawić czynność wykonywaną przez waszą postać. Przykład:

 

Ey, siemanko John, co tam słychać w mieście? **uśmiechnął się, wkładając dłonie do kieszeni**



Podsumowując, myślę, że ten poradnik czytany przez każdego powoli i dokładnie, uświadomi Was, jak powinniście poprawnie odgrywać akcje Role Play. Z czasem powinno to wam przychodzić coraz łatwiej.
 

Creditsy:

Członkowie komisji ds. Pomocy i Informacji

@WRGkat

@qqster

Edytowane przez Tomuś
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...