Skocz do zawartości

Zdjęcie

#1 - Mapa v3.0

3.0

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mrucznik

Mrucznik

rozradowany sentymentem

• Zarząd
  • 325 postów
  • Nick SA-MP:John_Mrucznik

Napisano 06 sierpień 2015 - 14:40

Witam wszystkich!

Tak, postanowiłem wznowić pracę nad (owianą już różnymi legendami, głównie szkalującymi moje nierupstwo xD) mapą 3.0. (*szok*)

Swoje wywody podzieliłem na fragmenty by lepiej się czytało smile.png

Skrócona historia prac nad mapką, motywy stworzenia 3.0:

Spoiler

Przebieg prac nad 3.0:

Spoiler

FAQ:

Spoiler

Dyskusja na temat 3.0:

Ogarnięci tą zaiste wspaniałą wiadomością, na pewno zechcecie przedyskutować z innymi graczami szansę powodzenia tego przedsięwzięcia, czy też użyczyć mnie sprośnym hejtem, tak więc udostępniam wam takową możliwość w tym temacie.

#2 Mrucznik

Mrucznik

rozradowany sentymentem

• Zarząd
  • 325 postów

Napisano 06 sierpień 2015 - 14:43

Witam, chciałbym poinformować, że prace nad mapką trwają, aczkolwiek nie tak intensywnie, jakbym tego chciał (niestety, stare nawyki xD).

Niestety nie zrealizowałem w pełni swoich celów na maj (zrobienie systemu aut oraz frakcji), ale cel ten był trudny do osiągnięcia.

Mapa jest jednakż nadal w fazie projektowania i planowania. W okresie maja wiele systemów zostało omówionych oraz mam już coraz bardziej dokładny obraz jak będzie wyglądać mapa w fazie końcowej.

Co zostało zrobione:

• Projekt (plany systemów) 3.0
    • Zaplanowano wygląd systemu kreowania postaci, jak będzie wyglądać rozwijanie postaci, co wybieramy na początku gry itd.
    • Dokładnie rozplanowany system aut wraz z dynamicznie zmieniającymi się cenami oraz systemami takimi jak przebieg, paliwo, bagażnik itd.
    • System Frakcji - prawie w całości zaplanowany, czeka na dopisanie pewnych szczegółów
    • System Używek - wstępny ale bardzo szczegółowy plan tego, jak będą wyglądać wszelkie używki na Mruczniku
    • Silnik mapy i ogólny zarys - plan nigdzie nie zapisany, ale wart uwzględnienia. Cały czas rozwijany w mojej głowie, jeżeli mi się uda 3.0 będzie naprawdę przyjazną oraz innowacyjną mapą.
  • Skrypty
    • System Frakcji - stworzono: pobieranie informacji na temat frakcji, komendy lidera, wstępny panel lidera, chat frakcyjny, rangi frakcji
    • System Aut - Wstępna lista pojazdów, textdrawy do systemu aut (podziękowania dla DywaN oraz Patrick_Rogers)
    • Silnik mapy - tutaj najwięcej zmian, usprawnienie wyświetlania wiadomości, lekko zmieniony podział na moduły, tworzenia okienek GUI, normalizacja zmiennych i funkcji, obsługa binarnego zapisywania/odczytywania danych, wprowadzenie funkcji przyśpieszających oraz ułatwiających pisanie kodu, dodanie makr. Ogólnie dużo skryptowego pierdolenia xD

Dzięki za wsparcie i pozdrawiam, Mrucznik.

• Sp00Fy i KuKis lubią to

#3 Mrucznik

Mrucznik

rozradowany sentymentem

• Zarząd
  • 325 postów

Astrologowie ogłaszają czerwiec jako miesiąc plagi! Populacja kodu 3.0 zmniejsza się.

A tak na serio: niestety w czerwcu nic nie zrobiłem w 3.0 z wielu powodów (poprawa oceny, wyjazd, opierdalanie, war thunder, brak czasu).

Zamierzam jednak nadrobić zaległości w lipcu oraz sierpniu. Pozdrawiam smile.png

Jak zwykle zapraszam do dyskusji w tym temacie.

• pies SBmaffiji, Sp00Fy i KuKis lubią to

#4 Mrucznik

Mrucznik

rozradowany sentymentem

• Zarząd
  • 325 postów

Raport z wakacji:

• Standaryzacja funkcji i komunikatów
    • Dokładny opis jak ma wyglądać początek gry gracza
    • Opis samouczków na serwerze
    • Wstępny podział /ogłoszeń na serwerze
    • System keybindów
    • System porad
    • Wstępny opis systemu wędkowania
    • Propozycja dodania systemu obrażń
    • Opis systemu premium
    • Opis prac cywila:
      -Mechanik (w większości)
      -Prawnik (w większości)
      -Łowca Nagród (w połowie)
      -Busiarz/Taksówkarz
      -Dozorca (propozycja, wstępny opis)
      -Trucker (wstępny)
      -Diler broni (w większości)
      -Przemytnik
      -Diler narkotyków (wstępny)
      -Złodziej/włamywacz (w większości)
    •  
  • Skrypty
    • Dodano istotne funkcje ulepszające silnik mapy
    • Załączono nowe bliblioteki
    • Usprawniono podział kodu na pliki, jednak wydaje mi się, że można go ulepszyć jeszcze bardziej, nie jest on perfekcyjny
    • System Ofert
    • System Logów
    • Początki systemu prac
    • I inne
  • Inne
    • Zbieranie bibliotek potrzebnych do napisania 3.0
    • Wyszukiwanie nowych rozwiązań aby mapa była na czasie
    • Nauka nowych możliwości spowodowanych nowymi bibliotekami i aktualizacjami sampa
    • Nadrabianie zaległości spowodowanych brakiem rupienia w pawn przez dłuższy okres czasu

Skryptów niestety mało, a to ze względu na wyjazdy i odpoczynek, jak to w wakacje.

• Rudhini, Sp00Fy i KuKis lubią to

#5 Mrucznik

Mrucznik

rozradowany sentymentem

• Zarząd
  • 325 postów

Raport z okresu 01.01.2015 - 01.06.2015:

Spoiler

MAŁO!

• Sp00Fy i KuKis lubią to

#6 Mrucznik

Mrucznik

rozradowany sentymentem

• Zarząd
  • 325 postów

Napisano 06 sierpień 2015 - 14:44

*
Popularny

Raport z okresu 11.06.2015 - 30.06.2015

• Pełny plan systemu organizacji...
    • ...który nawiązuje też do systemu biznesów i LSPD/FBI
    • Plan systemu wojen gangów
    • Plan systemu haraczy
    • Plan systemu BW
  • Skrypty
    • Funkcja #G - gdy wpiszemy #G na czacie podmieni ten tekst na nick najbliższego gracza. Można używać ze wszystkimi komendami (przykład /plac #G 1000 - zapłaci 1000 najbliższemu graczowi).
    • System keybindów
    • GUI panelu organizacji
    • Stworzono podstawy systemu organizacji
    • Stworzono podstawy systemu frakcji
    • Stworzono podstawy PayDay'a
    • Naliczanie respektu i godzin online
  • Inne
    • Aktualizacja pluginów i bibliotek mapy
    • Lekka przebudowa kodu
    • Nauka nowych funkcji sampa oraz czytanie dokumentacji bibliotek
    • Na bieżąco testowanie i wprowadzanie poprawek w stworzonych skryptach
    • Opracowano wstępny projekt wszystkich baz 3.0
  • Screenshot'y:
    • Panel frakcji:
      Spoiler
    • Zawijanie linijek:
      Spoiler
    • System keybindów:
      Spoiler

#7 Mrucznik

Mrucznik

rozradowany sentymentem

• Zarząd
  • 325 postów

Napisano 14 wrzesień 2015 - 10:40

*
Popularny

Witajcie. Oznajmiam wszem i wobec, że nie zdąże napisać 3.0 w swojej pełnej okazałości do końca września (co było do przewidzenia), ale mimo to wydam mapę 3.0 w terminie <szok>. Jak tego dokonam? Otóż nie będzie to 3.0 jaką planowałem stworzyć, ale będzie to wersja obecnej mapy przepisanej na silnik 3.0. W trakcie przepisywania dodam tyle usprawnień ile to będzie możliwe. Jakie są plusy tej opcji? Otóż otrzymamy wydajną mapę z wieloma usprawienianimi którą można bezproblemowo ulepszać oraz dodawać do niej nowości, które były zaplanowane dla 3.0. A więc będziecie mogli na bieżąco doświadczać nowych systemów dedykowanych dla najnowszej wersji gamemodu mrucznika.

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

Użytkownik Morasznik edytował ten post 14 wrzesień 2015 - 10:44

#8 0Verte

0Verte

lewa ręka

• Zarząd
  • 1091 postów
  • Nick SA-MP:Sven_Helvetica

Napisano 17 wrzesień 2015 - 10:37

*
Popularny

Dopisuję:

• MruCoinsy nie przepadły, nadal są zapisane w bazie. Gdy tylko wznowimy dotacje zostaną uzyskacie do nich dostęp. Na razie nie wznawiamy dotacji, gdyż nie ma takiej potrzeby.
  • Czystka na serwerze? Obecnie nie planujemy żadnej czystki. Skupiamy się na razie wgrywaniu nowości i stabilizacji nowej mapy, nikt nawet nie ma czasu myśleć o czystce a co dopiero ją wprowadzać :).

#9 Mrucznik

Mrucznik

rozradowany sentymentem

• Zarząd
  • 325 postów

Napisano 02 październik 2015 - 19:02

*
Popularny

Niestety - do terminu wkradło się to, czego wszyscy nie lubimy - opóźnienie.

Nie zdołałem przepisać wszystkiego do końca września, ale nie oznacza to fiaska całego projektu. Nadal intenstywnie pracuje aby wykonać to jak najszybciej, aczkolwiek moja praca będzie teraz przebiegać wolniej, a to z takiego powodu, że zacząłem studia. Dlatego też, postanowiłem przyjąć nowe osoby w szeregi KU. Informacje o rekrutacji znajdziecie tutaj.

Przepraszam najmocniej wszystkich graczy, którzy z anielską cierpliwością muszą czekać na 3.0 i denerwować się z powodu ciągłych opóźnień.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 3.0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych