Skocz do zawartości

[A][A] Zakaz handlu.


kejtka

Rekomendowane odpowiedzi

Polska jest na dobrej drodze ku niewolnictwu. Powinni jeszcze narzucić obowiązkową modlitwę za duszę Lecha o godzinie 11, 18 i 21, zakazać sprzedaży towaru z Chin, Rosji, Korei i innych ze wschodu bo to przecież komuści i mordercy brata, oddać w ręce kościoła władzę i/lub przywrócić monarchię i dziedziczenie władzy lolz.

 

 

A co do samego tematu; nie wiem co jest złego w handlu w niedzielę i kompletnie nie rozumiem dlaczego chcą go całkowicie zakazać. Owszem - nie dotyczy mnie to bezpośrednio, bo nie latam codziennie do sklepu i wystarczy mi zrobić zakupy już w piątek, ale nie rozumiem samego zamysłu tej 'ustawy'.

 

Czy tylko mi się wydaje, że po zmianie władzy pewne osoby zostaną wykopane z Wawelu i pewne pomniki zostaną zrównane z ziemią? Uogólniając - stanie się z nimi to samo co dzieje się teraz z pomnikami powojennymi i z grobami osób zasłużonych dla PRL.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza

W tamten weekend pojechałem z dziewczyną odwieść kumpla na dworzec do galerii Krakowskiej, oczywiście była niedziela - zakaz handlu. Wchodzimy do galerii żeby dojść na dworzec, a tam dość że pełno ludzi to i sprzątaczek i ochroniarzy, więc ja się pytam po co ten zakaz skoro i tak spora część sprzątaczek czy ochroniarzy nie mówiąc o pracownikach restauracji bo oni normalnie pracują..

Edytowane przez M power
Odnośnik do komentarza

W tamten weekend pojechałem z dziewczyną odwieść kumpla na dworzec do galerii Krakowskiej, oczywiście była niedziela - zakaz handlu. Wchodzimy do galerii żeby dojść na dworzec, a tam dość że pełno ludzi to i sprzątaczek i ochroniarzy, więc ja się pytam po co ten zakaz skoro i tak spora część sprzątaczek czy ochroniarzy nie mówiąc o pracownikach restauracji bo oni normalnie pracują..

Ten zakaz dworców nie obowiązuje. Dlatego takie galerie sa otwarte.

Odnośnik do komentarza

juz wchodzilam do parku na dlugi spacer przy pieknej pogodzie i budzacej sie wiosnie, a tu nagle przypomnialam sobie ze dzis otwarte sklepy i musze biec do galerii i spedzic tam tak co najmniej ze 4 godziny... Ufff malo brakowalo

Odnośnik do komentarza

Dla tych co nie wiedzą czemu zrobili te niedziele handlową. No bo PiS drażnią hipermarkety typu Biedronka, Lidl itd. i chcą odciążyć pracowników, aby w ten dzień mogli pójść do kościoła sie pomodlić. Amen!

Odnośnik do komentarza

Kolejna ingerencja w wolny rynek, komuna coraz bliżej, PiS PO jedno gówno ;>

Dokładnie 

 

Dla tych co nie wiedzą czemu zrobili te niedziele handlową. No bo PiS drażnią hipermarkety typu Biedronka, Lidl itd. i chcą odciążyć pracowników, aby w ten dzień mogli pójść do kościoła sie pomodlić. Amen!

Jestem nie wierzący i co? Mam iść do kosciola i sie nawrócić? Dla mnie to jest chory pomysł, chciałbym wyjść w niedziele do galerii na zakupy ale nie czemu? Zamknięte. Ktoś zjezdza w sobotę z trasy cięzarówką, busem, autobusem ma jeden dzień wolny i jedzie wieczorem w niedziele w trase i co sobie kupi, zrobi jeść? Nie kupi, nie zrobi. Dla tych co nie wiedzą, nie wszędzie da się zajechac cięzarówką zeby zakupic w poniedziałek rzeczy, czas się kończy zajezdzasz na najblizszy parking i kręcisz pauze no chyba ze jestes Lulkiem to podpinasz rzepa i lecisz dalej 24h xD

Odnośnik do komentarza

Ta, bo my żyjemy w średniowieczu i nie wiemy jaki dzień będzie jutro. A na trasach chyba jest sporo parkingów, stacji benzynowych, więc w czym problem? W mieście jak dojedzie sklepy są. Na wsiach raczej też. No, ale jak sie siedzi na dupie 24h przez 6 dni w tygodniu to potem cieżko dupe ruszyć z siedzenia żeby ten kilometr przejść po zakupy...

 

 

Przecież galerie są otwarte, tylko sklepy w nich zamknięte są xd

A w sobote czy w piątek popołudniu też się można przejść.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza

Ta, bo my żyjemy w średniowieczu i nie wiemy jaki dzień będzie jutro. A na trasach chyba jest sporo parkingów, stacji benzynowych, więc w czym problem? W mieście jak dojedzie sklepy są. Na wsiach raczej też. No, ale jak sie siedzi na dupie 24h przez 6 dni w tygodniu to potem cieżko dupe ruszyć z siedzenia żeby ten kilometr przejść po zakupy...

 

 

Przecież galerie są otwarte, tylko sklepy w nich zamknięte są xd

A w sobote czy w piątek popołudniu też się można przejść.

No jak ktoś ma mentalność niewolnika i lubi jak mu rząd mówi co ma się robić to spoko nie mówiąc o spadającym rozwoju gospodarczym. W takim razie proponuje ustawowy zakaz wychodzenia z domu po 22, bo mogles sobie wyjść wczesniej :> ((godziny policyjne))

Edytowane przez Wierzyciel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza

Jezus xd

Sprzedawcy też ludzie i mają domy/rodziny i też dla nich niedziela to dzień wolny powinien być.

Niby niedziela bez handlu dobrze bo markety pozamykane mniejsze sklepiki mogą być otwarte ale właściciel musi stać, zarobią sobie troszkę i na plus taki. A ludzie jeden dzień bez sklepów większych i już jak bez rączek? Śmiech na sali.. Xd

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mi się podoba. Dobra zmiana.

 

Lubię ten śmieszny tłok na bulwarach. Ludzie nagle przypomnieli sobie, że wolny czas można spędzić spacerując z rodziną i w kawiarni, a nie biegając z reklamówkami między sklepami.

 

Czasem trzeba przypomnieć obywatelom o wartościach ważnych dla wspólnoty. To jest przykład odpowiedzialności społecznej naszych liderów.

 

A wy? Czy potraficie tylko wymyślać negatywne wnioski oraz chwalić się swoją samoświadomością i byciem "ponad to"?

 

Bądźmy dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie 

 

Jestem nie wierzący i co? Mam iść do kosciola i sie nawrócić? Dla mnie to jest chory pomysł, chciałbym wyjść w niedziele do galerii na zakupy ale nie czemu? Zamknięte. Ktoś zjezdza w sobotę z trasy cięzarówką, busem, autobusem ma jeden dzień wolny i jedzie wieczorem w niedziele w trase i co sobie kupi, zrobi jeść? Nie kupi, nie zrobi. Dla tych co nie wiedzą, nie wszędzie da się zajechac cięzarówką zeby zakupic w poniedziałek rzeczy, czas się kończy zajezdzasz na najblizszy parking i kręcisz pauze no chyba ze jestes Lulkiem to podpinasz rzepa i lecisz dalej 24h xD

hiszpania na strzala herhehheahdae

 

 

 

zamkli to zamkli na huj dronrzyc i tak w niedziele nielubilem sklepow bo whuj ludzi bylo

 

 

 

nnajlepi to jes w tygodniu 5 minut przed zamknienciem robic zakupy na caly miesionc az pracownicy zacznom ci mowic zebys wypierdalal bo chca isc do domu xD

Odnośnik do komentarza

Czasem trzeba przypomnieć obywatelom o wartościach ważnych dla wspólnoty. To jest przykład odpowiedzialności społecznej naszych liderów.

 

Tak, bo zaciągają ludzi do sklepów na siłę XDDDDDDDD

Jakim trzeba być ograniczonym człowiekiem, skoro decyje o tym, co się robi w wolnym czasie musi podjac za niego rząd xd i jeszcze to popierac. moze pozwolmy ludziom spedzac czas tak jak chca? niech pracuja kiedy chca i robia zakupy kiedy maja na to ochote. popieranie komuny w kraju o takiej przeszlosci to wstyd

Odnośnik do komentarza

To umowa społeczna. Jeśli chcesz to wyprowadź się w dzicz i decyduj sama za siebie. Tylko zabierz ze sobą faceta. Najlepiej takiego bez wykształcenia ze wsi, taki cię obroni i wyżywi. Mówię poważnie.

Odnośnik do komentarza

najgłupsze to jest tłumaczenie, że sklepy powinny być zamknięte w niedziele bo ludzie nie chcą pracować (xd), przecież ci co nie chcą to nie pracują. 

 

po drugie jak ja sobie jade na uczelnie czasem elegancko w niedziele i nie chce mi sie tachać np. wody mineralnej 200km pociągiem to chciałbym kupić jednak coś na miejscu, dobrze że chociaż biedra na dworcu otwarta 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza

Akiro

najgłupsze to jest tłumaczenie, że sklepy powinny być zamknięte w niedziele bo ludzie nie chcą pracować (xd), przecież ci co nie chcą to nie pracują.

 

po drugie jak ja sobie jade na uczelnie czasem elegancko w niedziele i nie chce mi sie tachać np. wody mineralnej 200km pociągiem to chciałbym kupić jednak coś na miejscu, dobrze że chociaż biedra na dworcu otwarta

 

Nie każdy ma kaszke podstawianą pod nosek. Niektórzy ciężko harują by zapracować na "chleb". Powody są różne, ale fakt faktem, niektórzy nie chcą, ale pracują bo muszą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza

To może jeszcze olejmy prawo - mordujmy, bijmy, kradnijmy, bo po co mamy być ograniczeni. Jak już znosić to wszystkie zakazy i nakazy, zróbmy wolny kraj co

I po co przechodzic w taka skrajnosc? porownywanie zakazu zakupow do morderstwa bardzo inteligentne. xd

 

To umowa społeczna. Jeśli chcesz to wyprowadź się w dzicz i decyduj sama za siebie. Tylko zabierz ze sobą faceta. Najlepiej takiego bez wykształcenia ze wsi, taki cię obroni i wyżywi. Mówię poważnie.

jak wyzej. najlepsze jest to, ze nie ma na to zadnych sensownych argumentow, ani ekonomicznych ani zadnych innych. mozemy przechodzic w skrajnosci - zrobmy godzine policyjna. zobaczymy takie same argumenty - ,,nie umiesz zaplanowac wyjscia przed 22?" ,,na co komu wyjscia po 22?" mentalnosc moherow i zacofania, tyle na ten temat.

Edytowane przez kejtka
  • Like 2
Odnośnik do komentarza

To może jeszcze olejmy prawo - mordujmy, bijmy, kradnijmy, bo po co mamy być ograniczeni. Jak już znosić to wszystkie zakazy i nakazy, zróbmy wolny kraj co

Są tacy co olewają prawo. Jedni siedzą za kratami, inni się ukrywają, a jeszcze inni chodzą w przekonaniu, że nigdy nie wyjdzie to, że zamiast niego w więzieniu siedzi niewinna osoba, której wisi, czy sklepy w niedziele są otwarte czy zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...