Skocz do zawartości

[A][A]Usunięcie Rady Serwera


skWayne

RS  

74 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Chcecie aby Rada Serwera została bez zmian?

    • Tak
      31
    • Nie
      34
    • Nie mam zdania
      9
  2. 2. Czy Rada Serwera jest w ogóle potrzebna?

    • Tak
      30
    • Nie
      34
    • Nie mam zdania
      10


Rekomendowane odpowiedzi

czyli odwołanie Adama nie mogło zostać rozpatrzone?

Przez RS - nie.

 

Myślę że Twoja opinia na temat RS wyrobiła się po odrzuceniu Twojego odwołania a niestety wszystkie dowody działały na Twoją niekorzyść i trzeba się z tym pogodzić.

Jeśli by to była paczka znajomych to wszystkie decyzje byłyby jednogłośne, a np w przypadku Smoker3s tak nie było i wygrała większość w głosowaniu.

Odnośnik do komentarza

Niestety Rada Serwera nie sprawdziła się jako "loża ekspertów" której opinie byłyby wartościowymi precedensami na które można powoływać się w przyszłości i opierać na nich decyzje.

 

Informacją o stopniowym wygaszaniu RS pojawiła się już miesiąc temu - dziwi mnie, że sprawa wypłynęła dopiero teraz. RS nigdy nie wywiązywała się prawidłowo ze swoich zadań, ich decyzje są ze sobą sprzeczne i nic nie wnoszą do sprawy. Nie tworzą żadnych precedensów, bo nawet sprawy z gigantycznym potencjałem są wyjaśniane po łebkach i nie mają żadnej wartości dodanej dla serwera. Gdy tworzyłem Radę Serwera chciałem aby ich decyzje tworzyły jednocześnie kodeks dobrych praktyk na przyszłość, tymczasem RS w ogóle nie wspiera się wartościami serwera czy chociażby swoimi poprzednimi decyzjami podczas rozpatrywania skarg na decyzje ostateczne - jedynie przygląda się sprawie i przyklepuje to jednozdaniowym uzasadnieniem.

 

Zamiast RS wystarczy wniosek do Zarządu o ponowne rozpatrzenie danej sprawy. Nie potrzebujemy pośrednika między graczami bo chcemy być jak najbliżej naszej społeczności jeżeli większość uzna naszą decyzję za krzywdząca na pewno ją zrewidujemy i zrobimy to lepiej niż RS.

RS i tak kieruje sprawy do ponownego rozpatrzenia do kierowników lub osoby z zarządu nie związana ze sprawą. Po co nam organ który jedyne co robi to może skierować sprawę do ponownego rozpatrzenia bez żadnej głębszej refleksji, skoro można skrócić tą drogę i dodatkowo sprawić, że ponowne rozpatrzenie będzie gwarancją a nie możłiwością?

 

Nie usuwamy RS, bo jakieś jej decyzje nam nie pasowały (mnie osobiście najmniej podobały się głównie decyzje w których odwołania były odrzucane) lecz z powodu niezadowalającego poziomu i całkowitego wypaczenia idei za którą kryła się RS.

 

Jeżeli jednak rzeczywiście zdecydowana większość graczy mimo wszytko woli aby RS pozostała to tak będzie - uważam jednak, że nie będzie to dobre posunięcie.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza

Mimo wszystko muszę się tutaj zgodzić z RS. Jednak jeśli też coś nie pasowało w Radzie to czemu nie została ona wcześniej usunięta bądź nie wzięto ludzi odpowiedzialnych i umiejących się dogadać? Nie okłamujmy się, że do RS nie zostały wzięte w 100% odpowiednie osoby. Nie każdy umie też utrzymać swoje zdanie, wiedząc że inne osoby nie mają racji, a ta osoba woli się poddać i pójść za stadem by nie zostać zjechanym czy coś..

 

Same RS jakby miało zostać wznowione to powinny zostać powołane osoby odpowiedzialne i umiejące w ogóle mówić oraz przekonywać do swego, a nie trzęsi portków. Osoby w RS też nie powinny oceniać kogoś przez znajomość, a przez zachowanie, prezentowanie sobą, itp.

 

Aktualny RS nie był najlepszy. :)

Odnośnik do komentarza

Niestety Rada Serwera nie sprawdziła się jako "loża ekspertów" której opinie byłyby wartościowymi precedensami na które można powoływać się w przyszłości i opierać na nich decyzje.

 

Informacją o stopniowym wygaszaniu RS pojawiła się już miesiąc temu - dziwi mnie, że sprawa wypłynęła dopiero teraz. RS nigdy nie wywiązywała się prawidłowo ze swoich zadań, ich decyzje są ze sobą sprzeczne i nic nie wnoszą do sprawy. Nie tworzą żadnych precedensów, bo nawet sprawy z gigantycznym potencjałem są wyjaśniane po łebkach i nie mają żadnej wartości dodanej dla serwera. Gdy tworzyłem Radę Serwera chciałem aby ich decyzje tworzyły jednocześnie kodeks dobrych praktyk na przyszłość, tymczasem RS w ogóle nie wspiera się wartościami serwera czy chociażby swoimi poprzednimi decyzjami podczas rozpatrywania skarg na decyzje ostateczne - jedynie przygląda się sprawie i przyklepuje to jednozdaniowym uzasadnieniem.

 

Zamiast RS wystarczy wniosek do Zarządu o ponowne rozpatrzenie danej sprawy. Nie potrzebujemy pośrednika między graczami bo chcemy być jak najbliżej naszej społeczności jeżeli większość uzna naszą decyzję za krzywdząca na pewno ją zrewidujemy i zrobimy to lepiej niż RS.

RS i tak kieruje sprawy do ponownego rozpatrzenia do kierowników lub osoby z zarządu nie związana ze sprawą. Po co nam organ który jedyne co robi to może skierować sprawę do ponownego rozpatrzenia bez żadnej głębszej refleksji, skoro można skrócić tą drogę i dodatkowo sprawić, że ponowne rozpatrzenie będzie gwarancją a nie możłiwością?

 

Nie usuwamy RS, bo jakieś jej decyzje nam nie pasowały (mnie osobiście najmniej podobały się głównie decyzje w których odwołania były odrzucane) lecz z powodu niezadowalającego poziomu i całkowitego wypaczenia idei za którą kryła się RS.

 

Jeżeli jednak rzeczywiście zdecydowana większość graczy mimo wszytko woli aby RS pozostała to tak będzie - uważam jednak, że nie będzie to dobre posunięcie.

RS kieruje sprawy do ponownego rozpatrzenia bo tylko takie przecież ma uprawnienia.

 

Kolejny wniosek do zarządu w tej samej sprawie - W jakim celu? Skoro decyzję wydadzą te same osoby to będą miały ten sam punkt widzenia, a więc decyzja raczej się nie zmieni.

 

Jeszcze dodam, że wygaszenie to nie usunięcie - Skoro RS została już usunięta należy zmienić statut i sposób składania odwołań.

Edytowane przez Morasznik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza

w skrocie, masz ziomkow w rs to postaraja sie zeby przeszlo odwolanie, a jezeli nie masz to beda za sprawiedliwym sprawdzeniu sprawy i wydaniu decyzji

nie piszcie ze jest inaczej bo wtedy nie jestescie ludzmi tylko zwierzakami bo kazdy czlowiek tak robi

Edytowane przez Czarny Przyjaciel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza

Niestety ale kolega wyżej ma racje, Rada Serwera obsadzona jest w połowie kolegami z komisji KS dlatego KS nie jest na rękę usuwania tego ponieważ stracą pewne możliwości które im RADA serwera oferuje. Jak Rada serwera ma spełniać swoje zadanie każda osoba w tej radzie nie powinna mieć żadnej komisji serwerowej, żeby kierownik komisji nie mógł wpłynąć na jego decyzje. Do czasu kiedy jest takie coś to wiadomo, że sprawy NP Morasznika będą rozpatrywane pozytywnie a np takiego losowego gracza negatywnie. Takie jest moje zdanie i sporo osób może się z tym nie zgadzać ale niestety taka jest prawda.

Odnośnik do komentarza

Wybór ludzi do Rady Serwera należał do graczy i administratorów, to zbieg okoliczności że najlepsi ludzie do Rady Serwera są z Komisji Sprawiedliwości A jeśli decyzję Rady Serwera mają być sprawiedliwe to są to najlepsze osoby do tego zadania, obiektywne i bezstronne.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza

Osobiście uważam, że powinna być jedna osoba z każdej komisji (reprezentanci, ale nie kierownicy czy asystenci), a reszta to osoby bez komisji. Dlaczego nie kierownicy? Bo to najczęściej osoby bliskie H@ bądź będą przekonywać resztę w rozmaity sposób by reszta rady głosowała jak on chce. Dlaczego nie asystenci? Najbliższe osoby kierownika. Mało kierowników robiło otwarte rekrutacje do swoich komisji i brało osoby, których nie zna bądź nie kojarzy za dobrze.. Dlaczego pomocnicy mogliby być? Są to świeżaki (wiadomo, że nie wszyscy), za którymi ktoś się wstawił z jakichś powodów (różne zasługi). Reszta rady to osoby nie będące w komisji, więc i różne poglądy. Tak naprawdę to wtedy liczyło by się to jakie kto ma gadane i jaki ma dar przekonywania. Jeśli osoba jest subiektywna od reszty i pewna tego co mówi to przekona resztę bez problemu. Jeśli mamy doczynienia z osobą co przyjdzie, bąknie pod nosem, zagłosuje i pójdzie to nawet nie ma co się liczyć z poparciem.

 

Podsumowując. Duble ma troszkę racji, ale mam swoje zastrzeżenia:

- Każdy kierownik wybiera jednego pomocnika i on jest reprezentantem danej komisji (ewentualnie otwarta ankieta i ludzie wybierają danego pomocnika)

- reszta RS to osoby NIE będące w żadnej(!) Komisji

 

Myślę, że przestrzegając tych dwóch punktów, RS lepiej by funkcjonowało.

 

Można też dać propozycje by całe RS wybierała społeczność, a nie H@ czy kto tam. Są ankiety, a w niej ludzie wybierają osoby, które im pasują. Oczywiście kandydaci mieli by jakikolwiek zakaz oddziaływania na wybory ludzi, typu "wybierz mnie to...". Zapraszam do dyskusji. :)

Odnośnik do komentarza

Osobiście uważam, że powinna być jedna osoba z każdej komisji (reprezentanci, ale nie kierownicy czy asystenci), a reszta to osoby bez komisji. Dlaczego nie kierownicy? Bo to najczęściej osoby bliskie H@ bądź będą przekonywać resztę w rozmaity sposób by reszta rady głosowała jak on chce. Dlaczego nie asystenci? Najbliższe osoby kierownika. Mało kierowników robiło otwarte rekrutacje do swoich komisji i brało osoby, których nie zna bądź nie kojarzy za dobrze.. Dlaczego pomocnicy mogliby być? Są to świeżaki (wiadomo, że nie wszyscy), za którymi ktoś się wstawił z jakichś powodów (różne zasługi). Reszta rady to osoby nie będące w komisji, więc i różne poglądy. Tak naprawdę to wtedy liczyło by się to jakie kto ma gadane i jaki ma dar przekonywania. Jeśli osoba jest subiektywna od reszty i pewna tego co mówi to przekona resztę bez problemu. Jeśli mamy doczynienia z osobą co przyjdzie, bąknie pod nosem, zagłosuje i pójdzie to nawet nie ma co się liczyć z poparciem.

 

Podsumowując. Duble ma troszkę racji, ale mam swoje zastrzeżenia:

- Każdy kierownik wybiera jednego pomocnika i on jest reprezentantem danej komisji (ewentualnie otwarta ankieta i ludzie wybierają danego pomocnika)

- reszta RS to osoby NIE będące w żadnej(!) Komisji

 

Myślę, że przestrzegając tych dwóch punktów, RS lepiej by funkcjonowało.

 

Można też dać propozycje by całe RS wybierała społeczność, a nie H@ czy kto tam. Są ankiety, a w niej ludzie wybierają osoby, które im pasują. Oczywiście kandydaci mieli by jakikolwiek zakaz oddziaływania na wybory ludzi, typu "wybierz mnie to...". Zapraszam do dyskusji. :)

Przecież ludzie wybierali swoich przedstawicieli do Rady Serwera poprzez głosowanie na forum, w którym głosować mogli wyłącznie gracze, takie samo głosowanie było w administracji wiec nie rozumiem problemu wybierania ludzi do RS.

Odnośnik do komentarza

To jakim cudem było więcej ludzi z KS w RS? ;)

Jak pisałem - Po jednej osobie z komisji (nie więcej), a reszta to wolni gracze. Czego tu dalej Wayne nie rozumiesz? Napisałem najprościej jak można. ;)

 

Jest ktoś z KS w RS? Osoba z KS nie może startować do RS.. Tyle.. Nie ważne, że na inny stołek, po prostu NIE MOŻE.

Odnośnik do komentarza

Wybór ludzi do Rady Serwera należał do graczy i administratorów, to zbieg okoliczności że najlepsi ludzie do Rady Serwera są z Komisji Sprawiedliwości A jeśli decyzję Rady Serwera mają być sprawiedliwe to są to najlepsze osoby do tego zadania, obiektywne i bezstronne.

 

Żaden zbieg okoliczności. Ludzie mieli interes w popieraniu tych kandydatów. Poważnie nie wiesz o co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza

Dlaczego dopatrujecie się we wszystkim spisku, wybory do RS były demokratyczne i basta. Nie dyskutujemy w tym temacie o członkach RS przypominam tylko o samym RS czy ma istnieć by móc odwołać się od decyzji Head adminów czy nie. Głosujmy i dyskutujmy.

Odnośnik do komentarza

RAda powinna jak najbardziej zostać, jedynie skład przydałoby się zmienić i powołać osoby OBIEKTYWNE które chcą coś robić dla serwera i ludzi którzy na nim grają a nie wyłącznie pod siebie dla rangi. Niestety znaleźć tu takie osoby to zadanie dla Chucka Norrisa.

@edit. W 100 procentach popieram Colemana, demokracja to gówno doskonały przykład macie patrząc na światową politykę. Jedna dwie osoby powinny mieć ostatnie słowo i na pewno nie powinni to być Verte czy Mrucznik bo oni gówno robią i chuja grają więc nie mają pojęcia co się tutaj akurat dzieje. 

Edytowane przez As Vandil
Odnośnik do komentarza

Nie no, przepraszam Verte, ale co ty w ogóle wygadujesz? Skoro w twoim założeniu RS miało być organem stanowiącym jakiś kodeks, to gdzie są nasze uprawnienia dające możliwość stanowienia zasad? Bo bez tego to wszyscy będą mieli wyrąbane głęboko na nasze decyzje i nikt nie będzie brał ich pod uwagę przy rozpatrywaniu czegokolwiek w przyszłości. W funkcjonowaniu RS jest jakieś pieprzenie o tym, że nasze zdanie będzie brane w pierwszej kolejności przez administrację i H@ xD W całej historii funkcjonowania RS NIGDY nie zostaliśmy poproszeni o wydanie opinii na jakiś temat, który nie dotyczyłby odwołania. Moim zdaniem błędem jest to, że my orzekamy w sprawie konkretnych osób, zamiast rozpatrywać ogólniejsze sytuacje. No ale o to też nas nigdy nikt nie zapytał, nie było żadnego dialogu z twojej strony z nami, a skoro nawet ty nie chcesz z nami rozmawiać, to kto ma to robić?

  • Like 4
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem najlepszą komisją odwoławczą, tworzyłyby osoby z zarządu serwera. Lekkie zmiany w statucie i regulaminach, a byłoby najlepiej dla każdego, a co najważniejsze będzie pewność, że każda z podjętych decyzji jest podjęta pod kątem obiektywnym dla danej sytuacji.

Odnośnik do komentarza

No jasne Błażej, zajebiście obiektywne było jak zarząd trzymał Kubiego na posadzie skryptera i miał w dupie skargi graczy i jego wybryki. W stu procentach, nie bądź śmieszny człowieku, nikt nie jest w stu procentach obiektywny, bo musiałby być maszyną XD

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...