Skocz do zawartości

[A][A] Świadome sny


Dekalo

Rekomendowane odpowiedzi

w czasie snu np mozesz oddychac przez zatkany nos, zegar bedzie pokazywal inna godzine przy kazdym spojrzeniu a twoje dlonie nigdy nie beda normalne

naucz sie sprawdzac ktoras z tych rzeczy za kazdym razem jak widzisz cos dziwnego irl

potem jak zauwazysz cos takiego to wiesz ze spisz i wtedy albo sie od razu budzisz albo przejmujesz kontrole

Odnośnik do komentarza

Kiedyś praktykowałem OOBE, ale po tym jak zaczeło mnie telepotać odpuściłem. Świadomy sen fajna sprawa ja zaczynałem od takeigo poradnika.

 https://www.youtube.com/watch?v=CDhOqHZeiJg

Co do zapamiętywania snów, to po obudzeniu wpisywałem tyle co zapamiętałem (ile miałem czasu, jak mało to to tylko tagi) do notatnika w telefonie (z datą). Sporo tego miałem do czasu wipe telefonu :(. Ale z zapamiętywaniem nie miałem jakiegoś zbytniego problemu. Pamiętam nawet niektóre sny z wieku przedszkolenego. Polecam. 

P.S. 

Podobno dobrze przed snem wypić trochę soku jabłkowego.

Edytowane przez Dr Manhattan
Odnośnik do komentarza

mów sobie „teraz zasypiam i bede świadomy, ze śnie” tak długo aż to ci sie utrwali. Musi to być ostatnia myśl przed zaśnięciem. Musisz zrozumieć jej sens. Nie powtarzaj tego automatycznie tylko z pełna świadomością. No a jak przebudzisz sie w nocy spontanicznie to przypomnij sobie ostatni sen. Przywołaj jak najwiecej szczegółów. Najlepiej, jak od obudzenia nie bedziesz sie ruszać. Następnie wyobraź sobie ze dalej jestes w śnie i powtarzaj to samo co wyżej

 

ale najważniejsze zebys nie zasypiał na sile bo bedziesz wywoływać u siebie frustracje

 

2. jest jeszcze technika w ktorej sie budzisz pod koniec fazy REM ale ja tego nie praktykuje bo o różnych porach kładę sie spac a wstaje w tygodniu zawsze o tej samej godzinie

 

3. Ta opcja jest chyba najlepsza dla cb. Najsluteczniejsze i najtrudniejsze. Zasypiasz bez utraty świadomości. Wymaga duzo pracy i sporej wiedzy. Musisz sie zrelaksować np połóż sie i posłuchaj relaksacyjnej muzyki, odpręż sie. Po pewnym czasie doświadczasz „sensacji”. Mozesz mieć wrażenie falowania, wirowania. Moze być ci zimno lub gorąco. Znaczy to ze zaczynasz już zasypiać. No i gdy zaczynasz zasypiać to twoje mięśnie zaczynaja sie unieruchamiać. Pojawiają sie wtedy skurcze mięśni. Pewnie miałeś tak ze podczas zasypiania tak nagle ci podskoczyła noga lub palec. To jest paraliż senny. Jesli nie bedziesz sie ruszać to pogłębisz ten stan.

Końcowy krok to hipnagogi. Na początku widzisz proste kolory a pozniej obrazy i filmy. Często przy tym słychać głosy bliskich i inne dźwięki. To tez oznacza ze zasypiasz, ale w tym przypadku umysł. Trzeba w tym momencie uważać żeby nie stracić świadomości i po prostu nie zasnąć

 

4. mozna jeszcze zrobic np taki nagle wstrząs. często tak masz pewnie ze podczas oglądania późnym wieczorem filmu chce ci sie spac tak bardzo ze oczy ci sie same zamykają. To jest najlepszy moment żeby przetestować świadomy sen. Jak robisz sie taki senny to połóż sie do lozka tak, jak ci najwygodniej, zamykasz oczy i odliczasz, liczysz do 30 i otwierasz oczy na 3 sekundy i znow zamykasz. Robisz to tak długo jak uzyskasz świadomy sen. Po jakimś czasie jak otworzysz oczy to moze to już być akcja w twoim śnie. Musisz wiedzieć ze akcja snu moze sie dziać w twoim pokoju wiec zwróć uwagę na szczegóły, np rzeczy na polce, obraz, jakies puchary co są czy faktycznie tam byly

 

sorki za lekki chaos, ale pisane z tel w pracy

Edytowane przez mvx
  • Like 1
Odnośnik do komentarza

Ja np. Dzisiaj miałem sen że byłem u Lorda Kruszwila na chacie, ale chate miał biedną bo ściany poodrywane itp. Jak wchodziłem do jego chałupy to wchodziłem przez las gdzie niczego nie było, ale jak wychodziłem z Lordem Kruszwilem to jakimś cudem znalazłem się na blokowiskach podobnych, a nawet takich samych, w których mieszka mój dziadek, zeszliśmy na dół i poszliśmy do jego samochodu, jak wsiedliśmy to dalej nie pamiętam co się działo bo chyba się obudziłem. W snach mam ciągłe wrażenie jakby ktoś mnie śledził i obserwował. Jak chcesz zacząć praktykowanie świadomych snów to pierw zacznij od zapamiętywania ich, ja np. Pamiętam każdy sen.

Edytowane przez Dita
Odnośnik do komentarza

Nie polecam ani świadomego snu, ani OBE. To jest niebezpieczne, fakt, że przyjemne, bo sam to miałem, ale praktykując OBE możesz spotkać hm.. złego opiekuna, to nic innego jak po prostu no nie wiem..Demon? I zacznie Ci się wtedy dziać nie miło, poczytaj o "Mara" albo o duszeniu podczas snu, świadomie, to wszystko prowadzi do złego, więc radzę wybić z głowy to. Tylko ogólnie Ci napisałem, ale gdybyś naprawdę chciał, to wpierw poczytaj, wpadnę tutaj za dwa dni jak nic się nie zmieni to Ci opisze sposoby, których pewnie w internecie nie znajdziesz, monotonne trwają około tygodnia, może dłużej, ale działa to, pierwsze "wyjście" z ciała i nagle strach ogromny, ale jak wrócisz, to kaplica, ciężko potem wyjść, bo podświadomie już Ci mózg przesyła fale, że to coś złego i może już Ci się to nie udać, to najlepszy sposób i najłatwiejszy, podróżujesz sobie, pokój wygląda inaczej i uświadamiasz sobie, że śnisz, a ciało leży obok, ale wędrując możesz spotkać zbłąkane dusze, a to wiąże się z poważnymi konsekwencjami, więc zastanów się, a potem daj znać :)

Odnośnik do komentarza

Nie polecam ani świadomego snu, ani OBE. To jest niebezpieczne, fakt, że przyjemne, bo sam to miałem, ale praktykując OBE możesz spotkać hm.. złego opiekuna, to nic innego jak po prostu no nie wiem..Demon? I zacznie Ci się wtedy dziać nie miło, poczytaj o "Mara" albo o duszeniu podczas snu, świadomie, to wszystko prowadzi do złego, więc radzę wybić z głowy to. Tylko ogólnie Ci napisałem, ale gdybyś naprawdę chciał, to wpierw poczytaj, wpadnę tutaj za dwa dni jak nic się nie zmieni to Ci opisze sposoby, których pewnie w internecie nie znajdziesz, monotonne trwają około tygodnia, może dłużej, ale działa to, pierwsze "wyjście" z ciała i nagle strach ogromny, ale jak wrócisz, to kaplica, ciężko potem wyjść, bo podświadomie już Ci mózg przesyła fale, że to coś złego i może już Ci się to nie udać, to najlepszy sposób i najłatwiejszy, podróżujesz sobie, pokój wygląda inaczej i uświadamiasz sobie, że śnisz, a ciało leży obok, ale wędrując możesz spotkać zbłąkane dusze, a to wiąże się z poważnymi konsekwencjami, więc zastanów się, a potem daj znać :)

Ale pie***********olisz aż nie da się tego czytać, zbłąkane dusze XDDDDDDDDDDDDDDD Ty chyba sam zboczyłeś z torów świadomości i logicznego myślenia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza

nei wiem o czym tutaj piszecie w ogole, wole sie polozyc i wstac rano niz myslec ze jestme w 1945 i wlasnie z jozefem stalinem przeprowadzam inwazje na berlin

 

 

no ja raz mialem sen ze sie z niemcami napierdalalem na karabiny 

 

 

 

 

 

 

 

 

XD

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...