Skocz do zawartości


Zdjęcie

[25]Jazda na rowerze - czy warto?


Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Erak

Erak

    Gardzę wami wszystkimi

  • Gracz
  • 1155 postów
  • Nick SA-MP:Aki_Nakamura

Napisano 16 sierpień 2018 - 12:47

qZo7Uvt.png

Szanowni mieszkańcy Los Santos! W naszym mieście pojawiły się nowe wypożyczalnie rowerowe ufundowane przez gubernatora Armina Verwesta! Medical Center gorąco zachęca do korzystania z rowerów zamiast aut w celu ochrony środowiska oraz poprawy jakości swojego zdrowia.


Ak6vzwG.jpg


 

Co daje jazda na rowerze?

Regularna jazda na rowerze wpływa bardzo korzystnie na układ oddechowy i krążenia, obniża poziom stresu oraz złego cholesterolu a także poprawia pojemność płuc co skutkuje lepszym dotlenieniem organizmu. Oprócz tego rozwijamy mięśnie nóg, spalamy zbędne kalorie a mózg produkuje endorfiny przez co czujemy się szczęśliwsi.Nie należy zapominać także że przesiadając się z auta na rowery, zmniejszamy emisję spalin w tym gazów cieplarnianych co wpływa na poprawę środowiska oraz klimat. Lista pozytywnych skutków jazdy na rowerze jest o wiele dłuższa, osoby które skorzystają z wypożyczalni rowerowych na pewno będą mile zaskoczone odkrywając kolejne plusy jazdy na rowerze!


wgkfA4b.jpg


Czy są jakieś przeciwwskazania?

Czy jazda rowerem może być szkodliwa? Owszem może - jazdy rowerem powinny unikać osoby z poważnymi schorzeniami układu krążenia lub cierpiące na choroby stawów/kręgosłupa. W takim przypadku organizm zostaje wystawiony na duże obciążenie z którym może sobie nie poradzić a w konsekwencji może znacznie pogorszyć się stan zdrowia rowerzysty.


Podsumowując, jazda na rowerze jest bardzo korzystna zarówno dla nas jak i dla środowiska a Medical Center gorąco zachęca do korzystania z wypożyczalni zamiast jeżdżenia samochodem.Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych