Skocz do zawartości

[K]Hackintosh


Aspołeczny

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, co sądzicie o stawianiu hackintosh? (Dla tych co nie wiedzą: Hackintosh to "instalowanie" macOS na platformie komputerowej która nie jest od apple np. na lapciaku lenovo)

 

Mieliście kiedyś styczność z hackintoshem? A może sami używacie hackintosha? Dla mnie jest to o 100 razy lepsze rozwiązanie niż kupowanie iMAC. Jak sami wiecie system macOS jest bardzo stabilny, a jego wysypanie jest prawie, że minimalne. Hackintosh jest używany głownie przez montażystów filmowych, grafików itp. ze względu właśnie na jego bardzo dobre działanie (Taki system potrafi kilka tygodni nawet stać 24/7 bez wysypania się i konieczności resetu systemu)

 

Tylko bez zbędnego zaczynania "łee postaw sobie linuxa to bedziesz mieć to samo a nawet lepiej" albo "apple to syf wole windowsa".

 

Dyskusja jest luźna bez żadnych spin, dzielimy się swoimi sugestiami itd. więc proszę moderatorów o usuwanie niepotrzebnego zalążka shitstormu typu "nie masz hajsu na maca to korzystaj z linuxa biedaku, windows lepszy je*** apple". 

Odnośnik do komentarza

instalacja owego systemu jest podobno bardzo skomplikowana i trudna

W sumie powiem Ci, że wręcz przeciwnie. Nie jest tak trudne jak się wydaje. Sam kiedyś postawiłem sobię Sierre i nawet działało. Jest masa poradników które krok po kroku tłumaczą jak zainstalować owy system. Jeśli ktoś się decyduje na High Sierre bądź Mojave to musicie mieć dysk SSD gdyż te systemy da się zainstalować właśnie tylko na SSD. Samo wgranie systemu i korzystanie z niego nie jest trudne, schody zaczynają się przy instalacji sterowników, ale to też jest w miarę do ogarnięcia. Gdybym miał SSD to bym już dawno pewnie postawił mojave obok windowsa (Mojave używany na korzystanie ogólnie z systemu, windows np. na gry) Grunt to mieć odpowiednią płytę główną (Ja posiadam od gigabyte i podobno na ich płytach najłatwiej jest postawić owy system)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

szkoda zachodu jak dla mnie, mowie z wlasnego doswiadczenia.

Wiem. Fchuj pierdolenia z tym jest, ale jak się to ogarnie to serio sztos stabilnie to działa. Gdybym miał dysk SSD to już dawno bym miał hackintosha :/

 

Apple wprowadziło od High Sierra system na only SSD więc słabo, a Sierra jest już przestarzała troszki.

Odnośnik do komentarza

no Mojave na ssd. Mimo wszystko uważam, że szkoda czasu. Ja się tyle namęczyłem żeby el capitana ogarnąć i się udało, ale z racji mocno przecietnej specyfikacji to darowałem sobie wszystko. Niemniej jednak nie ma 100% metody na hackintosha. Trzeba próbować.

 

i pytanie czy serio jest Ci to potrzebne xd

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...