Skocz do zawartości

[A][A] [Dyskusja] Ustawa o dziennikarzach i ich prawach


skMetinek

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Pięciu dziennikarzy po służbie znajduje się w siedzibie San News, gdy nagle na ich teren wtargnęło 10 zamaskowanych agentów FBI pod pretekstem kontroli (naruszenie x50 - jeżeli nie było podstaw prawnych do kontroli albo uzasadnionej przyczyny tzw. probable cause), dwóch dziennikarzy jest na służbie i nadaje audycję z tego wydarzenia - całe FBI otacza wóz transmisyjny (naruszenie x20) i jeden z nich wyciąga dziennikarzy z pojazdu (naruszenie x2) - kara może wynieść do $154.000.000

 

już czuje te 'rozprawy' gdzie kary beda wynosic po 200kk XDDD

 

 

samo prawo daje dziennikarzom takie mozliwosci ze to jest popier<><>. 

 

 

 

Dziennikarz na służbie śledzi agentów FBI jadących na akcję. Nagle sultan z czterema agentami zagradza dziennikarzowi drogę i nakazuje mu stać w miejscu. Dziennikarz okazał legitymację i przedstawić się jako dziennikarz na służbie, jednak mimo to agenci każą mu wysiąść (naruszenie x4), jeden z nich rozpoczyna kontrolę (naruszenie x1) - nic nie znaleźli więc zabierają go na przesłuchanie (naruszenie x4) gdzie w czwórkę wypytują go o powody śledzenia ich konwoju (naruszenie x4) - gubernator może stwierdzić aż 13 naruszeń i nałożyć karę do $26.000.000

 

kur<> moze jeszcze niech san news robi relacje jak FBi jedzie kogos zatrzymac, niech jeszcze zapytaja kogo i ostrzega go poprzez relacje, sluzby porzadkowe takie jak FBI w ogole nie powinny czemus takiemu podlegac XD Kto to kur<> widzial 

Edytowane przez Duke
Odnośnik do komentarza

Uczestniczyłem w etapie tworzenia tego bubla, zapytano mnie o zdanie na ten temat tak jak kilka osób, od samego początku polecałem to po prostu wyrzucić do kosza wskazując na wady całego tekstu i brak jego sensu, logiki .  Z całym szacunkiem, podziwiam za czas poświęcony na to, ale ja bym sobie tym nawet tyłka nie wytarł

Odnośnik do komentarza

stracił zmysły. Ja myśle że powinni w SN zrobić grupę szturmową żeby mieli okazje jak najlepszy artykuł zrobić.. A tak szczerze, w rzeczywistości żaden dziennikarz podczas akcji nie wejdzie na jej teren, bo to jest IDIOTYCZNE. Od tego jest press office w LSPD żeby się skontaktować i zrobić wywiad czy o coś poprosić..

Odnośnik do komentarza

Dziennikarz ma prawo robić zdjęcia i znajdować się w centrum wydarzeń. Chcemy w ten sposób rozruszać frakcję i pokazać, że nasz serwer to nie tylko policjanci i złodzieje. Frakcja której głównym zadaniem jest prowadzenie relacji na żywo, robienie zdjęć i nakręcanie rozgrywki powinna mieć do tego prawo. Grałem w tej frakcji od bardzo dawna i zawsze po audycji dotyczących służb porządkowych policjanci często wchodzili do budynku i kazali przerwać audycję grożąc aresztowaniami.

Nie można też przeprowadzić żadnego wywiadu z policjantem bo jedyna odpowiedź to "bez komentarza" - w porządku ale może warto wskazać kogoś kto tego komentarza udzieli?

 

SAN news to frakcja która powinna współdziałać z pozostałymi służbami w swoim zakresie. LSMC leczy ludzi a dziennikarze dostarczają informacji. Taka jest ich praca i LSPD nie powinno decydować czy mogą robić zdjęcia albo zadawać pytania.

 

Nikt nie daje dziennikarzom możliwości strzelania czy dokonywania aresztowań a jedynie pełną możliwość relacjonowania takich wydarzeń. Jeżeli dla kogoś ogromnym problemem jest dziennikarz robiący relację na żywo z akcji to znaczy, że wolność słowa na serwerze była iluzoryczna, dlatego moja motywacja IC by wprowadzić ustawę jest uzasadniona.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza

Szkoda, że w sytuacji gdy ktoś np. strzela do policjanta a on rozpoczyna interwencje, odpowiada ostrzałem to od razu na audycji gadki w stylu: "Uwaga! Na stacji Ildewood chory psychicznie policjant strzela do niewinnych ludzi" albo "Poraził tazerem biednego mechanika". Część osób z San News to odwalacze którzy jedżą po PDkach jak tylko mogą oraz w miarę możliwości utrudniają im życie i ich oczerniają. Już widzę jak na akcjach SWAT będą biegać dookoła. Nie mam nic przeciwko ich relacjom ale ta ustawa czyni ich prawnie nietykalnymi. Zobaczymy jakie będzie orzecznictwo w sprawach o naruszenie nietykalności bo to te pierwsze wyroki będą najważniejsze. Jeżeli to będzie wyglądać tak jak w niektórych przykładach to ktoś w SN będzie mógł robić wszystko, usprawiedliwiać się legitymacją dziennikarską albo prowokacją w celu wydobycia informacji. 

Edytowane przez Krzychuuu
  • Like 3
Odnośnik do komentarza

Wkleje to co pisałem.

 
Czyli rozumiem, że jak trwa napad to podchodzi dziennikarz do strzelającego szturmowca i zadaje mu pytania i nie możemy go dotknąć, bo kara haha.
 
0Verte: "do dziennikarza podchodzi dowódca i razem ustalają zasady relacji na żywo, oprócz tego powołują rzecznika który odpowiada na pytania dziennikarza"
 
myślisz, że dowódzca ma czas podczas takich akcji na rozmówki z pachołkiem San News? :DDD
 
//edit:
 
Mogłeś od razu napisać, że dajesz IMMUNITET dla dziennikarzy na służbie :>
Edytowane przez Richi
Odnośnik do komentarza

Dziennikarz ma prawo robić zdjęcia i znajdować się w centrum wydarzeń. Chcemy w ten sposób rozruszać frakcję i pokazać, że nasz serwer to nie tylko policjanci i złodzieje. Frakcja której głównym zadaniem jest prowadzenie relacji na żywo, robienie zdjęć i nakręcanie rozgrywki powinna mieć do tego prawo. Grałem w tej frakcji od bardzo dawna i zawsze po audycji dotyczących służb porządkowych policjanci często wchodzili do budynku i kazali przerwać audycję grożąc aresztowaniami.

Nie można też przeprowadzić żadnego wywiadu z policjantem bo jedyna odpowiedź to "bez komentarza" - w porządku ale może warto wskazać kogoś kto tego komentarza udzieli?

 

SAN news to frakcja która powinna współdziałać z pozostałymi służbami w swoim zakresie. LSMC leczy ludzi a dziennikarze dostarczają informacji. Taka jest ich praca i LSPD nie powinno decydować czy mogą robić zdjęcia albo zadawać pytania.

 

Nikt nie daje dziennikarzom możliwości strzelania czy dokonywania aresztowań a jedynie pełną możliwość relacjonowania takich wydarzeń. Jeżeli dla kogoś ogromnym problemem jest dziennikarz robiący relację na żywo z akcji to znaczy, że wolność słowa na serwerze była iluzoryczna, dlatego moja motywacja IC by wprowadzić ustawę jest uzasadniona.

W tym poście https://mrucznik-rp.pl/topic/77511-san-news-zmiany/?p=858998&do=findComment&comment=858998proponowałem naprawdę fajny sposób na rozkręcenie rozgrywki, ale jak zwykle powstała chyba jedna gazeta (imo strasznie brzydka i kiepska) i na tym się skończyło. Takie rozwiązanie na pewno by nakręciło rozgrywke i pokazało rozgrywkę z lepszej strony, bo to, co obecnie produkuje San News woła o pomste do nieba.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza

Zamieszczam treść zalinkowanego postu bo temat ukryty.

 

Czyli więcej rzeczy typowo na forum, da się zrobić; >

Nigdzie nie mam źródeł to mrucznikowego śledzia, ale za to konkurencyjne serwery mają zajebisty system gazetek. Oto przykładowe:

http://online.fliphtml5.com/fyiy/cfwh/

http://online.fliphtml5.com/fyiy/ugot/tu kalendarz z paniami w bikini

http://online.fliphtml5.com/rwrit/rfhr/

http://online.fliphtml5.com/zwdn/huwh/

http://fliphtml5.com/zwdn/conf

http://online.fliphtml5.com/cesp/uqbz/

Fajnie jak byście znaleźli naprawdę dobrego kogoś do tworzenia tych magazynów. Myślę, że mimo małej liczby graczy materiału uda się na tyle zebrać, żeby co miesiąc wydawać.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza

Pięciu dziennikarzy po służbie znajduje się w siedzibie San News, gdy nagle na ich teren wtargnęło 10 zamaskowanych agentów FBI pod pretekstem kontroli (naruszenie x50 - jeżeli nie było podstaw prawnych do kontroli albo uzasadnionej przyczyny tzw. probable cause), dwóch dziennikarzy jest na służbie i nadaje audycję z tego wydarzenia - całe FBI otacza wóz transmisyjny (naruszenie x20) i jeden z nich wyciąga dziennikarzy z pojazdu (naruszenie x2) - kara może wynieść do $154.000.000[/font][/color]

ciekawe kto im zaplaci to 150kk jak fbi w sejfie ma 10k xdd

Odnośnik do komentarza

W tym poście https://mrucznik-rp....998#entry858998proponowałem naprawdę fajny sposób na rozkręcenie rozgrywki, ale jak zwykle powstała chyba jedna gazeta (imo strasznie brzydka i kiepska) i na tym się skończyło. Takie rozwiązanie na pewno by nakręciło rozgrywke i pokazało rozgrywkę z lepszej strony, bo to, co obecnie produkuje San News woła o pomste do nieba.

To również może oznaczać, że pomysł nie był taki fajny jak tobie się wydawał. Moim zdaniem, głównym problemem, że wartościowe gazetki nie powstają jest fakt, że nigdzie nie zostaje po nich ślad. Ktoś zrobi fajną gazetkę - po tygodniu trafia do archiwum. Ktoś zrobi brzydką gazetkę - po tygodniu trafia do archiwum.

 

Też machnąłbym ręką skoro moja praca i tak trafi do śmietnika.

 

 

Nigdzie nie mam źródeł to mrucznikowego śledzia, ale za to konkurencyjne serwery mają zajebisty system gazetek. Oto przykładow

Myślę, że to jest właśnie problem. była fajna mrucznikowa gazetka - ale moderator wrzucił ja do śmietnika (archiwum) a później zniknęła z forum i nawet administrator techniczny nie może jej odszukać.

 

Gdyby konkurencyjne serwery również prowadziłyby podobny system archiwizacji i promocji takich rzeczy jak u nas to nie mógłbyś podać tych przykładów, bo zwyczajnie by przepadły jak mrucznikowy "Śledź".

Odnośnik do komentarza

To również może oznaczać, że pomysł nie był taki fajny jak tobie się wydawał. Moim zdaniem, głównym problemem, że wartościowe gazetki nie powstają jest fakt, że nigdzie nie zostaje po nich ślad. Ktoś zrobi fajną gazetkę - po tygodniu trafia do archiwum. Ktoś zrobi brzydką gazetkę - po tygodniu trafia do archiwum.

 

Też machnąłbym ręką skoro moja praca i tak trafi do śmietnika.

 

 

Myślę, że to jest właśnie problem. była fajna mrucznikowa gazetka - ale moderator wrzucił ja do śmietnika (archiwum) a później zniknęła z forum i nawet administrator techniczny nie może jej odszukać.

 

Gdyby konkurencyjne serwery również prowadziłyby podobny system archiwizacji i promocji takich rzeczy jak u nas to nie mógłbyś podać tych przykładów, bo zwyczajnie by przepadły jak mrucznikowy "Śledź".

Co ma do tego archiwizacja, jeśli gazetki są w dziale sn i archiwizacją zajmuje się SN. A ŚLEDŹ trafił do kosza, bo był na starym forum, do którego prawie nikt nie ma dostępu.

Odnośnik do komentarza

To bardzo dobra decyzja, relacje SN obecnie są nudne. Tylko giełdy, pogoda i konkursy. Nawet człowiek nie wie co się w mieście dzieje.

 

Co do udzielania komentarza, jeśli nie ma zakazu lidera to każdy członek powinien mieć prawo udzielić komentarza. Jeden z policjantów zabezpieczających teren akcji spokojnie może to robić jako rzecznik prasowy LSPD.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...