Skocz do zawartości


Zdjęcie

#55 - Nowe Podejście


Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 0Verte

0Verte

    lewa ręka

  • Zarząd
  • 1101 postów
  • Nick SA-MP:Sven_Helvetica

Napisano 30 kwiecień 2019 - 19:59

*
Popularny

Czas na Nowe Podejście!

 

 

Niedawno cała administracja naszego serwera zebrała się we wspólnym gronie zadając sobie jedno bardzo ważne pytanie: "Jak sprawić, że Mrucznik-RP odzyska dawny blask?". Padło wiele trafnych diagnoz i ciekawych pomysłów, które pozwolą ożywić serwer i rozgrywkę na nim. Uważamy, że warto zawalczyć o ten serwer poprzez włożenie w to co robimy większego wysiłku i zaangażowania. Dlatego czas na Nowe Podejście: Czas by aktualizacje pojawiały się regularnie, administracja pomagała graczom a nie ich zwalczała, organizacje a nie KO decydowały o tym w jaki sposób będą grać, komisje wspierały graczy szybko i sprawnie.Osobom które są z nami od dawna rzeczy wymienione wcześniej mogą wydawać się znajome, bo tak właśnie wyglądał Mrucznik-RP w czasach swojej świetności - dlatego to nowe podejście w rzeczywistości jest częściowo starym, sprawdzonym sposobem.

 

Postanowiliśmy obrać nowy, wspólny front:

 

Chcemy prowadzić serwer z dynamiczną, kładąca nacisk na improwizację w grze rozgrywką, gdzie akcje odgrywane są z każdym w atmosferze wzajemnego szacunku i zrozumienia w której gracz posiada pełną wolność wyboru stylu gry.

 

To jest idea która nam przyświeca i powinna być fundamentem każdej naszej decyzji.

 

Najbliższy tydzień będzie przede wszystkim czasem w którym będziemy realizować szereg prac dzięki którym liczymy, że już pod koniec maja osoby które teraz tylko wchodzą jedynie "zerknąć" zdecydują się zostać z nami na dłużej. Przez najbliższy miesiąc w ramach "Nowego podejścia" zamierzamy wprowadzić w życie następujące postulaty:

 

Administrator Serwera - wkrótce go poznacie, to każdego gracza wielki przyjaciel.

 

Administrator Serwera nie jest nadzorcą który z biczem w postaci katalogu kar stoi nad graczem czekając by wymierzyć cios w postaci warna, bana czy AJ. Pozornie wydaje się to oczywiste - jednak nie jest to ostatnimi czasy widoczne, kary na serwerze są coraz wyższe a administracja często traktuje graczy z niezasłużoną pogardą mając się za lepszych.

Koniec z administracją krającą - czas na administrację wspierającą, która służy i pomaga. Jeżeli jakiś administrator nie okazał wam szacunku nie wykazał się zrozumieniem a zamiast pomóc, wyjaśnić albo poczuć bezmyślnie ukarał - zgłaszajcie to.

Cały system administracyjny zostanie uproszczony do minimum. Administratorem będzie mógł zostać każdy za rzeczywistą działalność na rzecz serwera - dobrzy gracze dostaną możliwość szybkiej nominacji na admina by pomagać pozostałym.

Dodatkowo każdy admin będzie mógł zostać prawdziwym człowiekiem-orkiestrą z całym wachlarzem uprawnień który umożliwi skuteczniejszą pomoc graczom.

Ekipa administracyjna liczy 32 osoby w momencie pisania tej wiadomości na serwerze było obecnych jedynie trzech. To mniej niż 10%!

Chcielibyśmy by gracze znów nie pisali wiele na temat administracji (bo nie oszukujmy się - zazwyczaj pisze się o nas źle albo wcale :) ) a dyskutowali na temat akcji jakie miały miejsce na serwerze.

Administrator Nowego Podejścia to osoba aktywna, serdeczna, która każdego gracza traktuje jak przyjaciela któremu trzeba pomóc albo wytłumaczyć właściwe postępowanie. Jeżeli ktoś nie potrafi sprostać tym wymaganiom to nie będziemy trzymać go w ekipie.

 

 

 

Tu zawsze coś się dzieje!

 

Mrucznikowe Gwiazdy, Mrucznikowe Afery, Mrucznikowe Eventy. Prowadziliśmy już rozmowy nad wspieraniem i wyszukiwaniem osób które znowu rozpalą do czerwoności naszą społeczność. Planujemy ożywić organizacje i stawiać na prawdziwych graczy którzy poświęcają się i inspirują innych zamiast kartonowych postaci epizodycznych oraz wyreżyserowanych akcji organizacji. SAN news które pociąga za sobą tłumy i kreuje prawdziwe gwiazdy.

Planujemy wyłapywać i rozwijać od podszewki ciekawe sytuacje które pojawiają się na serwerze. Powróćmy do czasów gdy po ciekawej akcji odbywały się na serwerze a forum pełniło funkcje dyskusyjne.

Organizacje Nowego Podejścia kreują rozgrywkę dokładnie tak jak chcą jeżeli gracze im to umożliwią. KO jest jedynie narzędziem w ich rękach organizacji spełniającym jej potrzeby. To organizacje, nie KO mają władze nad tym jak będzie wyglądała rozgrywka. O tym czy nowa organizacja zasługuje na slot nie będzie już decydować liczba wstawionych screenów czy ustawionych akcji lecz gracze których jest wystarczająco dużo i robiących mnóstwo prawdziwego szumu w półświatku.

 

Zarząd - do roboty!

 

Członkowie Zarządu już od dawna są w większości kojarzeni z osobami które nie wprowadzają zmian oraz nie wywiązują się z powierzonym im obowiązków. Nie jest dobrze, czas żeby było lepiej. Jeżeli ktoś nie będzie się wywiązywał ze swoich obowiązków - będzie je tracił na rzecz kogoś kto sprosta temu zadaniu.

Zarząd Nowego Podejścia organizuje regularne zebrania czuwa nad przebiegiem wszystkich procesów i zabiera decydujący głos w sprawach spornych oraz wsłuchuje się w głos graczy by przekuć go w nowe rozwiązania.

 

Festiwal Nowości! (czyli najlepsze zostawiliśmy na koniec ;] )

 

Czyli coś czego wszyscy tak naprawdę oczekują. Nie oszukujmy się, regularne aktualizacje to prawdziwa bolączka naszego serwera. Dzięki Simeone i jego ekipie zaangażowanych skrypterów, wgranie nowych systemów jest możliwe! (więcej informacji tutaj). Komisja Ulepszeń Nowego Podejścia regularnie bada potrzeby graczy i na tej podstawie proponuje rozwiązania które są poddawane szczegółowemu rozplanowaniu a następnie napisaniu, przetestowaniu i wgraniu na serwer. Oprócz tego na bieżąco i bez zbędnej zwłoki wgrywa dobre pomysły stworzone przez naszych graczy, potrzebne obiekty i drobne poprawki. Celem są nawet cotygodniowe aktualizacje z drobiazgami i comiesięczne aktualizacje tematyczne z większymi nowościami.

 

Mrucznik Role Play -  Tu zawsze coś się dzieje!

Nd7vnnI.jpg


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych