Skocz do zawartości

[A][pomoc] 100% zuzycia procka podczas grania w gta


Mientuz

Rekomendowane odpowiedzi

siema chodzi o to, ze odpalam za 1 razem gta wylacza sie areo nic sie nie pokazuje zwiazanego z gta wylaczam z procesow (podczas teog jest juz 100 procent procka) po wylaczeniu jest nadal stowka za 2 razem gta wlacza sie normalnie i nadal jest sto procent reinstall, usuniecie gta sa set  nic nie pomaga ;] tak jest tylko w gta sa mam tak od paru dni

Odnośnik do komentarza

Siema, sprawdź, w menadżerze zadań czy nie masz w tle windows defendera włączonego, często działa w tle i wpierdala mega procka* dysku tez, jeżeli jest włączony, to masz tutaj jak wyłączyć to

 

Edytowane przez ralphrossi
Odnośnik do komentarza

Powiem Ci tak, Też mam 100%Zużycia procesora, Jest to normalne, Też mam Win 7 mam bardzo podobny sprzęt do Ciebie jest tak dlatego, że Windows 7 po prostu używa wszystkich procesorów w gta sa, miałem przez to problem z singlem, Jest to normalne wiatraki Ci zaczną szybciej chodzić i tyle, Nic się szczególnego nie stanie, ale jeżeli się boisz uruchamiaj kompuiter po zagraniu w gta sa.

Odnośnik do komentarza

Powiem Ci tak, Też mam 100%Zużycia procesora, Jest to normalne, Też mam Win 7 mam bardzo podobny sprzęt do Ciebie jest tak dlatego, że Windows 7 po prostu używa wszystkich procesorów w gta sa, miałem przez to problem z singlem, Jest to normalne wiatraki Ci zaczną szybciej chodzić i tyle, Nic się szczególnego nie stanie, ale jeżeli się boisz uruchamiaj kompuiter po zagraniu w gta sa.

Nie, to nie jest normalne.

 

siema chodzi o to, ze odpalam za 1 razem gta wylacza sie areo nic sie nie pokazuje zwiazanego z gta wylaczam z procesow (podczas teog jest juz 100 procent procka) po wylaczeniu jest nadal stowka za 2 razem gta wlacza sie normalnie i nadal jest sto procent reinstall, usuniecie gta sa set  nic nie pomaga ;] tak jest tylko w gta sa mam tak od paru dni

Sprawdź, czy przy włączaniu GTA masz taki proces:

NLkMB5D.png

Jeśli masz - wyłącz. Sprawdź, czy nie jest lepiej.

Pastę wymieniłeś, kompa przeczyściłeś. Możesz jeszcze ustalić koligację, spróbuj odpalić GTA na jednym rdzeniu, lub dwóch - kliknij PPM na procesie --> ustaw koligację --> odznacz rdzenie.

 

Ja generalnie mam podobny problem, tyle, że nie tylko w GTA. Temperatura procka wariuje wysoko, a za tym idzie zużycie użycie procesora.

Odnośnik do komentarza

Nie, to nie jest normalne.

 

Sprawdź, czy przy włączaniu GTA masz taki proces:

NLkMB5D.png

Jeśli masz - wyłącz. Sprawdź, czy nie jest lepiej.

Pastę wymieniłeś, kompa przeczyściłeś. Możesz jeszcze ustalić koligację, spróbuj odpalić GTA na jednym rdzeniu, lub dwóch - kliknij PPM na procesie --> ustaw koligację --> odznacz rdzenie.

 

Ja generalnie mam podobny problem, tyle, że nie tylko w GTA. Temperatura procka wariuje wysoko, a za tym idzie zużycie użycie procesora.

Powiem tak jakwylaczam rundl to odrazu mi cale gta wylacza le zuzycie spada do normalnosci :D

Odnośnik do komentarza

Nie, to nie jest normalne.

Faktycznie, Da się jakoś to usunąć? Da się jakoś to zniwelować jak się to wyłącza to wyłącza się całe GTA - ale plik co używa 100% procesora pomaga bynajmniej w poruszaniu myszką - inaczej musisz ustawić koligację ;p

Edytowane przez Lejko
Odnośnik do komentarza

Dziwne ze gta które hula na jednym rdzeniu jak rakieta (bynajmniej u mnie przy i5 3550) to u ciebie powoduje zużycie procka do 100%.i to przy wykorzystaniu 4 rdzeni

 

Jeśli przy innych grach to również występuje. Polecałbym profilaktyczny format niż skłaniać się ku czyszczeniu programami typu combo fix itp. bo to na dłuższą metę nie zdaje egzaminu.

 

Podeślij jeszcze jak możesz procesy z menadżera zadań być może coś Ci się uruchamia w trakcie opdalania jakiejkolwiek aplikacji. Istnieje możliwość że ten wzrost występuje chwilowo w trakcie gdy komputer rozpoczyna proces uruchamiania danej apki to było by wtedy normalne.

 

Nie wspomniałeś nam o tym czy posiadasz jakieś mody na poprawę grafiki lub hudu to ma wręcz wielkie znaczenie na użycie procesora.

 

Piszesz zaś że wymieniales samodzielnie pastę jakiej firmy ona jest? . Być może pasta została źle nałożona lub źle skręciłes cooler z procesorem lub nawet nie podłączyłes wentylatora. Zasadnicze pytanie to jakie temperatury osiąga procek w stresie?

Edytowane przez Harcerz_Lazlo
Odnośnik do komentarza

też mam ten sam problem, przy innych grach działa wszystko normalnie, temperatury w normie itd

jedynie przy sampie a konkretnie od ostatniej aktualizacja ten roundll mi coś pierdoli, wyłącza aero, zużycie procesora 100% 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...