Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Poradnik] Biznesy

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Erak

Erak

Gardzę wami wszystkimi

• Gracz
  • 1155 postów
  • Nick SA-MP:Aki_Nakamura

Napisano 25 sierpień 2019 - 16:56

*
Popularny

Jako że co chwila jestem pytany jak działają biznesy postanowiłem popełnić ten oto krótki poradnik. Proszę zaparzyć sobie herbatę, wziąć ciastka i zapraszam do lektury.

1. Biznesy - ogólne założenie

Według planów, nowy system biznesów ma zachęcić graczy do tworzenia swoich przedsiębiorstw dając właścicielom nowe komendy oraz dodatkowe zarobki żeby w końcu prowadzenie swojej działalności na serwerze było opłacalne, ponieważ jak każdy wie, każdy wcześniejszy projekt klubu, restauracji czy studia tatuażu kończył grę po max 2 tygodniach bo założyciel musiał wykładać na to duże pieniądze i nic z tego nie było.

2. System biznesów - komendy i działanie

Każdy kto chce założyć swój biznes musi najpierw go kupić. Obecnie biznes można kupić tylko od gracza ponieważ sprzedaż od systemu jest zablokowana. Listę prawie wszystkich aktów wraz z ich właścicielami można znaleźć tu -> https://mrucznik-rp....akty-własności/

Z racji że nie każdy biznes wgrany na serwer ma odpowiednik w formie tematu w wyżej podanym dziale, można sprawdzić właściciela bezpośrednio w grze. Wystarczy podejść do ikonki biznesu (niebieski domek) i wpisać /bizinfo

er9pSuP.jpg

Gdy już mamy zakupiony akt możemy zacząć przyjmować ludzi. W tym celu trzeba wpisać "/bizpanel przyjmij" i wyskoczy nam konik Simeona czyli GUI w którym podajemy ID gracza, ponieważ wpisanie "/bizpanel przyjmij ID" byłoby zbyt proste.

h7GlTlA.jpg

HFovUlP.jpg

Jeśli jednak nasz pracownik będzie pracował tak jak strażaki w dawnym FD możemy go zwolnić za pomocą komendy "/bizpanel zwolnij" gdzie ponownie pojawi się nam GUI do którego wpisujemy ID leniwego pracownika.

wPnyv1P.jpg

R7LHK3C.jpg

Dzięki innowacyjnym skryptom napisanym przez KU możemy teraz bez problemu komunikować się z naszymi pracownikami zarówno drogą OOC jak i IC przy pomocy komend /obiz i /biz.

kOyca1X.jpg

3ta0LcN.jpg

No a teraz najbardziej innowacyjna część, dzięki której prowadzenie swojego biznesu w końcu stało się opłacalne! Otóż co godzinę wraz z pejdejem otrzymujemy zysk lub stratę z biznesu. Przy każdej wypłacie są 4 możliwe opcje:

1. 100% zysk! - Każdy biznes w /bizinfo ma informację i maksymalnym dochodzie. Wartości są różne zależnie od biznesu.

2. 50% zysk! - Połowa maksymalnego zystku.

3. -100% - Tracimy maksymalną wartość podaną w /bizinfo (albo i nie bo w sumie nie wiadomo czy działa to tak samo jak rachunki xD)

4. -50% - Tracimy(?) połowę maksymalnej wartości podanej w /bizninfo.

YgACshY.jpg

Biorąc pod uwagę że najbardziej dochodowy biznes generuje maksymalnie co godzinę 10k można śmiało stwierdzić że mamy prawdziwą rewolucję na serwerze i od teraz faktycznie opłaca się je kupować. Przy wypłacie widać także tajemniczy napis "Bonusy" ale jeszcze nie wiadomo co z tym będzie.

Mamy też na serwerze komendę /bizpomoc która jednak za bardzo nie pomaga.

ayXE65x.jpg

To na razie tyle ponieważ część opcji nie została wgrana w tej aktualizacji bo się zapomniało a część dopiero zostanie stworzona jak na przykład panel biznesu podobny do /fpanel. Poradnik będzie aktualizowany wraz z dynamicznym rozwojem systemu biznesów. Mam nadzieję że się podobało i już wszystko wiadomo w razie jakichś wątpliwości proszę pytać to udzielę informacji.

3. Spis wszystkich dostępnych komend

Spoiler

Użytkownik Erak edytował ten post 25 sierpień 2019 - 19:25

#2 Konto bez hasła

Konto bez hasła

Zbanowany

• Zbanowany
  • 1887 postów
  • Nick SA-MP:Tomasz Bana

Napisano 25 sierpień 2019 - 17:54

czasem nie wiem czy to sarkazm czy nie, tak jak tu:

Biorąc pod uwagę że najbardziej dochodowy biznes generuje maksymalnie co godzinę 10k można śmiało stwierdzić że mamy prawdziwą rewolucję na serwerze i od teraz faktycznie opłaca się je kupować.

czy te biznesy jakoś na siebie zarabiają, czy to taki typowa mrucznikowa drukarnia ehajsu?

Użytkownik słodzik edytował ten post 25 sierpień 2019 - 17:55

#3 anszua

anszua

a on gejem jest

• Sponsor
  • 297 postów
  • Nick SA-MP:john macintosh

Napisano 25 sierpień 2019 - 17:56

czyli największy zarobek z tego to 10k? XDDDDDD

XD!

Gdy już mamy zakupiony akt możemy zacząć przyjmować ludzi. W tym celu trzeba wpisać "/bizpanel przyjmij" i wyskoczy nam konik Simeona czyli GUI w którym podajemy ID gracza, ponieważ wpisanie "/bizpanel przyjmij ID" byłoby zbyt proste.

ponoć można mieć jakieś sejfy w tych biznesach i sloty na pojazdy biznesowe, prawda to czy kłamstwo?

Użytkownik anszua edytował ten post 25 sierpień 2019 - 17:57

#4 panicz ciarkoski

panicz ciarkoski

XD NOTO ŻEŚMY SIĘ POŚMIALI.

• Zasłużony
  • 325 postów
  • Nick SA-MP:dawid gibon

Napisano 25 sierpień 2019 - 18:03

Zajebiście jakby jeszcze przedsiębiorca odprowadzał od tego podatek systemowy za prowadzenie działalności oraz odprowadzanie podatku od zatrudnionego gracza, ale chyba za dużo wymagamy.

• Young Policja lubi to

#5 Erak

Erak

Gardzę wami wszystkimi

• Gracz
  • 1155 postów

Napisano 25 sierpień 2019 - 18:04

czasem nie wiem czy to sarkazm czy nie, tak jak tu:

czy te biznesy jakoś na siebie zarabiają, czy to taki typowa mrucznikowa drukarnia ehajsu?

Nie rozumiem pytania, podałem sposób w jaki biznesy same na siebie zarabiają nie wiem o co chodzi z mrucznikową drukarnią ehajsu. Proszę doprecyzować pytanie najlepiej w języku polskim.

XD!

ponoć można mieć jakieś sejfy w tych biznesach i sloty na pojazdy biznesowe, prawda to czy kłamstwo?

Największy zarobek systemowo to 10k ale jest dużo możliwości zarobienia dużej ilości pieniędzy poprzez grę IC. Właśnie jestem w trakcie załatwiania lepszych zarobków dla wszystkich biznesów.

Obecnie nie ma ani sejfów ani slotów na pojazdy. Może to to co nasz skrypter zapomniał wgrać albo jeszcze nieściągnięte z neta nienapisane.

• panicz ciarkoski i anszua lubią to

#6 panicz ciarkoski

panicz ciarkoski

XD NOTO ŻEŚMY SIĘ POŚMIALI.

• Zasłużony
  • 325 postów
  • Nick SA-MP:dawid gibon

Napisano 25 sierpień 2019 - 18:05

Właśnie jestem w trakcie załatwiania lepszych zarobków dla wszystkich biznesów.

Podziel się swoimi sprawami.

Może to to co nasz skrypter zapomniał wgrać albo jeszcze nieściągnięte z neta nienapisane.

XDDDDDDDDDDDDDD - Uważaj coleś bo zaraz nagane dostaniesz i się obrażą zaraz. Taki ze mnie wujek dobra rada, pozdro z fartem.

Użytkownik Dawid edytował ten post 25 sierpień 2019 - 18:07

• Erak lubi to

#7 Erak

Erak

Gardzę wami wszystkimi

• Gracz
  • 1155 postów

Napisano 25 sierpień 2019 - 18:07

Zajebiście jakby jeszcze przedsiębiorca odprowadzał od tego podatek systemowy za prowadzenie działalności oraz odprowadzanie podatku od zatrudnionego gracza, ale chyba za dużo wymagamy.

Dałem kiedyś pomysł automatycznych podatków przy sprzedaży aut/domów i innych takich i na razie nie słychać o tym w cale więc chyba za trudne. Poza tym dopóki zarząd nie wymyśli (albo nie skorzysta z moich planów) co zrobić żeby biznesy lepiej zarabiały to znowu trzeba będzie dokładać do interesu.

Podziel się swoimi sprawami.

XDDDDDDDDDDDDDD - Uważaj coleś bo zaraz nagane dostaniesz i się obrażą zaraz. Taki ze mnie wujek dobra rada, pozdro z fartem.

Moje sprawy to moje sprawy.

xD

#8 Konto bez hasła

Konto bez hasła

Zbanowany

• Zbanowany
  • 1887 postów

Napisano 25 sierpień 2019 - 18:11

Nie rozumiem pytania, podałem sposób w jaki biznesy same na siebie zarabiają nie wiem o co chodzi z mrucznikową drukarnią ehajsu. Proszę doprecyzować pytanie najlepiej w języku polskim.

JAK ten biznes na siebie zarabia? JAK? Za co jest naliczany ten dochód/strata?

#9 Erak

Erak

Gardzę wami wszystkimi

• Gracz
  • 1155 postów

Napisano 25 sierpień 2019 - 18:14

JAK ten biznes na siebie zarabia? JAK? Za co jest naliczany ten dochód/strata?

No według KU czy tam całego zarządu biznes na siebie zarabia dzięki tym losowym czterem opcjom które wymieniłem. Tak jak wspomniałem jest to kompletnie losowe co dostaniesz. Jeśli komuś zależy to sam się postara o większy przychód z biznesu.

#10 Konto bez hasła

Konto bez hasła

Zbanowany

• Zbanowany
  • 1887 postów

Napisano 25 sierpień 2019 - 18:19

No według KU czy tam całego zarządu biznes na siebie zarabia dzięki tym losowym czterem opcjom które wymieniłem. Tak jak wspomniałem jest to kompletnie losowe co dostaniesz. Jeśli komuś zależy to sam się postara o większy przychód z biznesu.

no to kicha. liczyłem na pomysł na poziomie przynajmniej 2/10 a tu kicha

#11 anszua

anszua

a on gejem jest

• Sponsor
  • 297 postów

Napisano 25 sierpień 2019 - 18:25

Obecnie nie ma ani sejfów ani slotów na pojazdy. Może to to co nasz skrypter zapomniał wgrać albo jeszcze nieściągnięte z neta nienapisane.

https://mrucznik-rp....jf/#entry927835 wg odpowiedzi rozalki miał być sejf xD

#12 Erak

Erak

Gardzę wami wszystkimi

• Gracz
  • 1155 postów

Napisano 25 sierpień 2019 - 18:27

https://mrucznik-rp....jf/#entry927835 wg odpowiedzi rozalki miał być sejf xD

A ty głupi wierzysz w to co ci KU mówi? xD

No pisałem, że to może jest to co zapomnieli wgrać albo będzie w następnej aktualizacji która nie wiadomo kiedy będzie.

#13 Waleń

Waleń

Zbanowany

• Zbanowany
  • 2698 postów
  • Nick SA-MP:Clark Wallens

Napisano 25 sierpień 2019 - 19:29

Największy zarobek z tego to dowolna kwota mieszcząca się w serwerowych limitach posiadanego hajsu w zaledwie kilka minut. Simeone oczywiście nie zadbał w żaden sposób o podstawowe zabezpieczenia i umożliwił użycie /sprzedajbiznes z ujemną kwotą. Co za tym idzie, wystarczyło na jakimś śmieciowym koncie sprzedać swojej głównej postaci biznes za -10kkk, aby być ustawionym do końca serwera.

Jak coś to błąd już zgłoszony i poprawiony, ale próbujcie, w tej aktualizacji na pewno się coś jeszcze znajdzie XD

• anszua lubi to

#14 anszua

anszua

a on gejem jest

• Sponsor
  • 297 postów

Napisano 25 sierpień 2019 - 19:39

Największy zarobek z tego to dowolna kwota mieszcząca się w serwerowych limitach posiadanego hajsu w zaledwie kilka minut. Simeone oczywiście nie zadbał w żaden sposób o podstawowe zabezpieczenia i umożliwił użycie /sprzedajbiznes z ujemną kwotą. Co za tym idzie, wystarczyło na jakimś śmieciowym koncie sprzedać swojej głównej postaci biznes za -10kkk, aby być ustawionym do końca serwera.

Jak coś to błąd już zgłoszony i poprawiony, ale próbujcie, w tej aktualizacji na pewno się coś jeszcze znajdzie XD

nawet nie da się kupić takiego biznesu więc no xd

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych