Skocz do zawartości

Problem z instalacją SAMPA


ghomaline

Rekomendowane odpowiedzi

Serwus.

 

Chciałem sobie wrócić na mruka pograć po przerwie chwilowej i zainstalowałem sobie ładnie GTA ( wersja steam) no to po chwili pobieram SAMPA i chce zainstalować. SAMP każe mi wybrać lokalizacje gta no to szukam tam w steamapps no bo wersja steam no i znajduje folder Grand Theft Auto San Andres i klikam by zaznaczyło ten folder i chce kliknąć "OK" a tego nieda się zrobić. Przycisk jest taki jakbym nadal folderu nie wybrał. 

 

Zawsze tak instalowałem sampa więc nie rozumiem dlaczego nie działa

 

Tutaj daje ss jakby ktoś nie zrozumiał moich wypocin:

https://imgur.com/a/o5cXyih

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Malinek62
Odnośnik do komentarza

Musisz zaznaczyć konkretnie plik gtasa.exe w folderze z grą, a nie cały folder. :)

 

Chociaż dziwne bo na ss każe wybrać folder, jak coś odezwij się na pw to podeślę Ci gta niestimowe, które w sumie nie crashuje.

 

Aha, odpalałeś gta na singlu? Jeśli nie to zrób to, może nie wszystkie pliki się wypakowały.

Edytowane przez Talar
Odnośnik do komentarza

Musisz zaznaczyć konkretnie plik gtasa.exe w folderze z grą, a nie cały folder. :)

 

Chociaż dziwne bo na ss każe wybrać folder, jak coś odezwij się na pw to podeślę Ci gta niestimowe, które w sumie nie crashuje.

 

Aha, odpalałeś gta na singlu? Jeśli nie to zrób to, może nie wszystkie pliki się wypakowały.

Troche dziwne bo zawsze zaznaczałem cały folder i się instalowało normalnie.

 

I tak odpalałem gta na singlu

Odnośnik do komentarza

Taka mała rzecz a tyle zmieniła :D

 

SAMP się zainstalował tylko nastał inny problem.

 

Gdy wbijam na serwer robi się biały ekran i wbija mnie do singleplayer ://

 

I jeszcze nawala podwójny kursor

Edytowane przez ghomaline
Odnośnik do komentarza

GTA ze Steam mocno kłóci się z SAMP. Dlatego na GTA musisz zrobić downgrade do 1.0 i potem instalować sampa. 

Też mam Steam ale wolę jednak na piracie grać bo nie ma tylu problemów technicznych.

O tym ze Steam kłóci się z SAMPEM to wiem ale bardziej mnie ciekawi że zawsze mi to działało i nagle takie coś wywaliło. Zaraz spróbuje z downgrade ale pierw spróbuje z tym foldere

 

.

Odnośnik do komentarza

Generalnie po jeszcze jednym reinstallu i po ponownym zainstalowaniu sampa nawet nie mogę sprawdzić czy mogę wbić na jakikolwiek serwer gdyż wyskakuje

error "Unable to execute" i żaden poradnik na yt z naprawieniem tego błędu nie działa. Tryby zgodności i uruchamianie jako administrator też :P

Odnośnik do komentarza

Generalnie wycofałbym się na Twoim miejscu z grania na Steam w GTA:SA. Ja sam pamiętam jakie kombinacje robiłem, żeby móc grać. Aż koniec końców wykończyły mnie częste crashe. Na piracie tudzież gierce z płyty (nie zachęcam do piracenia) nie ma tych problemów. 

 

Mała solucja od Wujka Google:

 

1. Odinstaluj SA:MP
2. Odinstaluj GTA SA.
3. Usuń z moich dokumentów folder "GTA San Andreas User Files".
4. Wyczyść na wszelki wypadek rejestr np. CCleanerem
5. Zainstaluj GTA SA na innej partycji najlepiej i może spróbuj zmienić nazwę folderu przy instalacji
6. Zainstaluj SA:MP
7. Przy gta_sa.exe i samp.exe ustaw zgodność systemu

 

 

Odnośnik do komentarza

@ghomaline

Generalnie to jest urok Steamowej wersji GTA SA musisz ją spiracić i to nie wersją 3.0 tak jak to jest na Steam tylko wyszukaj cracka w wersji 1.0 UE US. Jak chcesz dokładniej działający plik zapraszam na DC Flexi#8524 tam mogę Ci podesłać plik który wrzucasz do folderu głównego GTA + podeślę Ci fixa na radio ponieważ ze względu na prawa autorskie niektórych piosenek w "radio" musisz też wrzucić oryginalne pliki "Audio" ponieważ gdy radio włączy jedną z tych piosenek automatycznie wywali Ci GTA z jakimś Crash Code (Jest ich więcej niż na steamowej wersji). Najłatwiejszą opcją dla Ciebie będzie :
1. Instalacja na nowo GTA SA ze Steam

2. Wgranie Cracka

3. Wgranie plików Audio/Wgranie Cleo + modyfikacji Cleo na automatyczne wyłączanie radia

4. Zainstalowanie SA-MP

5. Zainstalowanie Samp Addons (Opcjonalnie)

6. Cieszenie się grą

 

 

Sama posiadam wersję Steam więc bez problemów mogę Ci z tym wszystkim pomóc tylko się zgłoś :)

Również jak osoba wyżej nie popieram piracenia ale cóż FanMod SAMP wymaga crackowania gry to nie MTA, że pójdzie na pliku "gta-sa.exe" wymagany jest plik "gta_sa.exe"

Edytowane przez Flexi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza

Przepraszam napisałam o wersji EU a to nie ta wersja należy szukać na UK ja od bardzo dawna używam wersji Steam i po prostu zrobiłam kopię gry wklejając ją w inne miejsce tam crackując instalowałam SAMP'a wszystko działa po dziś dzień

Odnośnik do komentarza

Wracając do tego świetnego tematu po 2 dniach przerwy bo po prostu mi się nic nie chciało postanowiłem zdowngradedować gta sa i NASTĘPNYM PROBLEMEM okazało się że niemogę zdowngradeować gry ponieważ wyskakuje mi error o treści takiej że (tłumacząc na piękny polski język) "Nie można zdowngradedować gta sa bla bla.. ponieważ jest to nie poprawna wersja" I takie troche x kurwa d już się to robi i tracę cierpliwość z tym sampem i chyba pierdole to i jade w bieszczady

Odnośnik do komentarza

Czyli po prostu nie możesz zainstalować sampa?
 
Generalnie całe rozwiązanie to jest to co napisałem
 

1. Odinstaluj SA:MP
2. Odinstaluj GTA SA.
3. Usuń z moich dokumentów folder "GTA San Andreas User Files".
4. Wyczyść na wszelki wypadek rejestr np. CCleanerem
5. Zainstaluj GTA SA na innej partycji najlepiej i może spróbuj zmienić nazwę folderu przy instalacji
6. Zainstaluj SA:MP
7. Przy gta_sa.exe i samp.exe ustaw zgodność systemu

 

Skoro Ci nie wyszukuje pliku startowego to znaczy, że albo masz gdzieś pozostałości po grze albo masz błędnie nazwany plik gta_sa.exe

Odnośnik do komentarza

Czyli po prostu nie możesz zainstalować sampa?

 

Generalnie całe rozwiązanie to jest to co napisałem

 

 

Skoro Ci nie wyszukuje pliku startowego to znaczy, że albo masz gdzieś pozostałości po grze albo masz błędnie nazwany plik gta_sa.exeW

Właśnie teraz mogę zainstalować sampa i "działa" tylko że niemoge wejść na serwer bo jest problem "unable to execute" tylko że tak jak to jest pokazane na 10 poradnikach na yt to nic nie działa i nadal mam ten sam error

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...