Skocz do zawartości

[A][A] Polska - mlekiem i miodem płynąca


alicja

Rekomendowane odpowiedzi

songo nadal mysli ze za granica placa 40k bez wyksztalcenia i wszyscy jezdza porshe panamera a najnizsza krajowa to 30k pln i nie ma tam bledow w polityce

A francis nadal myśli, że jest super, zaczepiając innych. Cieszę się, że wszystko wiesz jak najlepiej, ale poklasku szukaj sobie u swoich mrucznikowych koleżków Twojego pokroju. :D

 

Skoro wam wszystkim pasuje mieszkać w Polsce i podoba wam się zarabiać o wiele mniej niż byście mogli, nic przy tym praktycznie nie zyskując, no to okej - ja nic do tego nie mam. Podatek stale rośnie, już za chwilę wzrośnie inflacja i to zapewne diametralnie, ale dalej nigdzie nie widzicie problemu. W naszym kraju jedyne, co rząd daje, to tym, co nic nie robią, przy tym biorąc innym i potem się robi dzieci i siedzi w domu xD.

To samo, jeśli chodzi o system edukacji. Darmowe książki dla gimnazjalistów to była fajna opcja - to mi się podobało, ale przestało mi się podobać, jak zauważyłem, że nagle wrócił stary system i obecnie chodzi się do 8 klasy. Tyle książek było produkowanych i rozdawanych za darmo dla uczniów, a zaraz potem zmiana systemu, która według mnie chyba nic nie dała, prócz tego, że teraz każda szkoła jest zawalona i większość ma lekcje do 20 i coraz mniej czasu dla siebie XD. No ale wiadomo - nasz kraj jest tak idealny, że coraz więcej osób wyjeżdża za granicę - to chyba samo pokazuje, że to tutaj jest problem. 

(dodam też, że są spekulacje o zwiększeniu wieku emerytalnego do 69 lat dla osób 2001+, a z emerytury to wyżyć nie idzie tak poza tym XD)

 

 

Odnośnik do komentarza

polecam sie wyksztalcic bo tak mysla osoby zarabiajace 2 tysiace i nie majace mozliwosci rozwoju. zycie za granica nie jest fajne, tym bardziej gdy masz rodzine. niestety niektorzy sa do tego zmuszeni, aby utrzymac rodzine, a niektorzy sa jebanymi degeneratami (spora czesc polskich anglikow).

ktos wypowiadal sie o ukraincach. ukraincy przewaznie sa okradani przez biura pracy, zarabiaja 2/3 tego co wy, mimo wszystko jest to dla nich duzo. zarobki nie sa glownym powodem ich emigracji. wielu ukraincow ma dosc przestepczosci i powszechnej narkomanii

Edytowane przez 12112011
  • Like 1
Odnośnik do komentarza

Nie chcesz może zmienić tytułu na Polska - kraj kwitnącej cebuli?

Główny powód emigracji wśród Polaków to kwestia zarobków i negatywnego opodatkowania. Po odliczeniu wszystkich podatków i opłat zostaje nam jakieś 40% dochodu. Na dzień kiedy przestajemy pracować na rząd przeważnie przypada któryś z dni czerwca. Rumuni w ostatnich latach udowodnili, że można drastycznie obniżyć podatki i mieć więcej wpływów do budżetu, zwiększony wzrost gospodarczy i wzrost płac. A w Polsce? Już nawet gorzej jak w chlewie obsranym gównem. Patologia zniechecana do pracy przez socjal, gigantyczna szara strefa, dług publiczny zapierdala jak inflacja na mruczniku. Póki prosperity jest to jeszcze tego nie widać, ale jak gospodarka w końcu piardnie, a powoli się do tego zbliża to będziecie wtedy widzieli negatywne skutki nieudolności tego całego mechanizmu socjalnego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza

Nie chcesz może zmienić tytułu na Polska - kraj kwitnącej cebuli?

Główny powód emigracji wśród Polaków to kwestia zarobków i negatywnego opodatkowania. Po odliczeniu wszystkich podatków i opłat zostaje nam jakieś 40% dochodu. Na dzień kiedy przestajemy pracować na rząd przeważnie przypada któryś z dni czerwca. Rumuni w ostatnich latach udowodnili, że można drastycznie obniżyć podatki i mieć więcej wpływów do budżetu, zwiększony wzrost gospodarczy i wzrost płac. A w Polsce? Już nawet gorzej jak w chlewie obsranym gównem. Patologia zniechecana do pracy przez socjal, gigantyczna szara strefa, dług publiczny zapierdala jak inflacja na mruczniku. Póki prosperity jest to jeszcze tego nie widać, ale jak gospodarka w końcu piardnie, a powoli się do tego zbliża to będziecie wtedy widzieli negatywne skutki nieudolności tego całego mechanizmu socjalnego.

Proszę o zachowanie kultury wypowiedzi, Panie skPembleton

Odnośnik do komentarza

Kulturka 100%

Wybacz kija w tyłek jeszcze dziś nie zdążyłem wsadzić. Z resztą jest to dyskusja, wyraziłem swoje stanowisko i zdanie w tej sprawie.

Ah, w takim razie wybaczam, a stanowisko, które obrałeś w pełni szanuje
Odnośnik do komentarza

Nie chcesz może zmienić tytułu na Polska - kraj kwitnącej cebuli?

Główny powód emigracji wśród Polaków to kwestia zarobków i negatywnego opodatkowania. Po odliczeniu wszystkich podatków i opłat zostaje nam jakieś 40% dochodu. Na dzień kiedy przestajemy pracować na rząd przeważnie przypada któryś z dni czerwca. Rumuni w ostatnich latach udowodnili, że można drastycznie obniżyć podatki i mieć więcej wpływów do budżetu, zwiększony wzrost gospodarczy i wzrost płac. A w Polsce? Już nawet gorzej jak w chlewie obsranym gównem. Patologia zniechecana do pracy przez socjal, gigantyczna szara strefa, dług publiczny zapierdala jak inflacja na mruczniku. Póki prosperity jest to jeszcze tego nie widać, ale jak gospodarka w końcu piardnie, a powoli się do tego zbliża to będziecie wtedy widzieli negatywne skutki nieudolności tego całego mechanizmu socjalnego.

Bardzo dobrze powiedziane. Tak to u nas niestety wygląda i nic nie wskazuje na to, że cokolwiek się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...