Skocz do zawartości

Zdjęcie

[1k2a3m4i][Skarga] Alex Stanley

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 DrawSki

DrawSki

Wymiar Sprawiedliwości

• Komisja ds. Pomocy i Informacji
  • 283 postów
  • Nick SA-MP:Bettina Zelmerlöw

Napisano 02 listopad 2019 - 15:05

Nick oskarżonego: Alex Stanley
Nick oskarżającego: Jonathan Rasmussen
Powód: Udostępnianie logów administracyjnych osobą trzecim
Kara (proponowana): najwyższa z możliwych
Wyjaśnienie: Gracz udostepnia logi administracyjne wraz z IP co jest niezgodne z zasadami. Prosze o najwyzsza kare dla tego osobnika
Screeny (obowiązkowe): Screeny zawierają adres IP niedozwolony do publikowania.

Użytkownik skWayne edytował ten post 02 listopad 2019 - 18:09

#2 skWayne

skWayne

Kevin I Sprawiedliwy

• Administrator SA-MP
  • 4742 postów
  • Nick SA-MP:Kevin_Russell

Napisano 02 listopad 2019 - 18:08

Oskarżony ma 24 godziny na zapoznanie się ze skargą i wypowiedź.

@AvE,

#3 AvE

AvE

Zablokowany

• Zablokowany
  • 177 postów
  • Nick SA-MP:Alex_Stanley

Napisano 02 listopad 2019 - 19:21

Przepraszam, że wykonałem taki błąd, bardzo żałuję. Nie przeanalizowałem dokładnie tego ssa i w głupi sposób kolega próbuje mnie udupić.

#4 Herato

Herato

• Starszy Moderator
  • 1975 postów
  • Nick SA-MP:Simon Heratti

Napisano 02 listopad 2019 - 19:31

Raczej bym to skierował do skargi dla Zarządu i dał dla tego użytkownika liste wyrzuconych z administracji tak aby nie mógł już zostać adminem.

#5 Erak

Erak

Gardzę wami wszystkimi

• Gracz
  • 1141 postów
  • Nick SA-MP:Aki_Nakamura

Napisano 02 listopad 2019 - 20:58

"Osobom" nie "osobą"

Złamanie Zasada ochrony prywatności . Kara ta nadawana jest tylko i wyłącznie na wniosek poszkodowanego.

Twoje IP zostało udostępnione?

//Za Ave

Użytkownik Erak edytował ten post 02 listopad 2019 - 21:02

• SZITSU lubi to

#6 DrawSki

DrawSki

Wymiar Sprawiedliwości

• 283 postów

Napisano 02 listopad 2019 - 21:09

"Osobom" nie "osobą"

Twoje IP zostało udostępnione?

osoby nie posiadające powiązania ze skargą nie powinny mieć tutaj prawa głosu

dzieki za poprawienie, jestem niedojebaną mózgowo osobą jak to Pan AvE stwierdził i możliwe, że dlatego popełniłem błąd

nie można udostępniać logów administracyjnych oraz ip kogoś, nie ważne czy to moje czy kogoś, polskie prawo chroni takie dane, udostępnił je publicznie, a więc złamał także polskie prawo. W poniedziałek przejadę się specjalnie do prokuratury zgłosić popełnienie przestępstwa internetowego. 

Pozdrawiam.

• Borker lubi to

#7 Erak

Erak

Gardzę wami wszystkimi

• Gracz
  • 1141 postów

Napisano 02 listopad 2019 - 21:23

osoby nie posiadające powiązania ze skargą nie powinny mieć tutaj prawa głosu

dzieki za poprawienie, jestem niedojebaną mózgowo osobą jak to Pan AvE stwierdził i możliwe, że dlatego popełniłem błąd

nie można udostępniać logów administracyjnych oraz ip kogoś, nie ważne czy to moje czy kogoś, polskie prawo chroni takie dane, udostępnił je publicznie, a więc złamał także polskie prawo. W poniedziałek przejadę się specjalnie do prokuratury zgłosić popełnienie przestępstwa internetowego. 

Pozdrawiam.

Regulamin forum zezwala na udostępnianie adresów IP.

Administracja i inne grupy zastrzega sobie prawo do udostępniania danych o użytkownikach forum {adresy ip, e-maile, loginy, dane logowań, hosty}.

Do "innych grup" zalicza się także grupa zwykłych użytkowników forum ponieważ nie jest napisane "inne grupy za wyjątkiem graczy".

A LKiZ jasno mówi że karać można tylko na wniosek poszkodowanego a skoro to IP nie należy do ciebie to nie możesz napisać skargi.

//Za AvE

#8 DrawSki

DrawSki

Wymiar Sprawiedliwości

• 283 postów

Napisano 02 listopad 2019 - 21:30

Panie, dyskutowałem z administracją i każdy podtrzymuje moje zdanie, że złamał regulamin forum, ale też i prawo polskie. 

Udostępnianie logów administracyjnych to kto ma niby zgłaszać skargę? Poszkodowana administracja czy co? Bo idąc twoim tokiem rozumowania to chyba tak. 

• Borker lubi to

#9 Erak

Erak

Gardzę wami wszystkimi

• Gracz
  • 1141 postów

Napisano 02 listopad 2019 - 21:34

Panie, dyskutowałem z administracją i każdy podtrzymuje moje zdanie, że złamał regulamin forum, ale też i prawo polskie. 
Udostępnianie logów administracyjnych to kto ma niby zgłaszać skargę? Poszkodowana administracja czy co? Bo idąc twoim tokiem rozumowania to chyba tak.

A w tych dyskusjach uwzględnili państwo że regulamin forum nie obowiązuje na serwerze? Nie można karać gracza na serwerze za złamanie regulaminu forum po to są dwa oddzielne regulaminy.

//Za AvE

#10 DrawSki

DrawSki

Wymiar Sprawiedliwości

• 283 postów

Napisano 02 listopad 2019 - 21:44

Logi i IP są z forum czy z gry? No z gry... Skoro z gry ale udostępnione na forum to jednak za te przewinienie musi być postać ukarana na serwerze. Za to przewiduje sie banicje. Inni członkowie ekipy za udostępnianie logów czy ip z serwera na forum otrzymywali także banicje na serwerze i jednocześnie na forum. To dlaczego AvE ma być osądzony inaczej jak inni?

#11 Erak

Erak

Gardzę wami wszystkimi

• Gracz
  • 1141 postów

Napisano 02 listopad 2019 - 21:56

Logi i IP są z forum czy z gry? No z gry... Skoro z gry ale udostępnione na forum to jednak za te przewinienie musi być postać ukarana na serwerze. Za to przewiduje sie banicje. Inni członkowie ekipy za udostępnianie logów czy ip z serwera na forum otrzymywali także banicje na serwerze i jednocześnie na forum. To dlaczego AvE ma być osądzony inaczej jak inni?

Udostępnione na forum więc kara może zostać nadana tylko na forum. Jeśli mnie ktoś zwyzywa na /w /b IG i ja to dam na forum to oskarżony otrzymuje kare na serwerze i na forum czy tylko na serwerze? Żeby ukarać postać Alex_Stanley na serwerze skargę musi napisać osoba której IP znalazło się na ss.

//Za AvE

• Young Policja lubi to

#12 adik

adik

Kontrowersyjna Postać

• 962 postów
  • Nick SA-MP:Kenn Wilson

Napisano 02 listopad 2019 - 23:34

Zostawiam dla kierownika 

@1K2a3m4i

#13 Randy