Skocz do zawartości

[1k2a3m4i][Skarga] Alex Stanley


DrawSki

Rekomendowane odpowiedzi

Nick oskarżonego: Alex Stanley
Nick oskarżającego: Jonathan Rasmussen
Powód: Udostępnianie logów administracyjnych osobą trzecim
Kara (proponowana): najwyższa z możliwych
Wyjaśnienie: Gracz udostepnia logi administracyjne wraz z IP co jest niezgodne z zasadami. Prosze o najwyzsza kare dla tego osobnika
Screeny (obowiązkowe): Screeny zawierają adres IP niedozwolony do publikowania.

Edytowane przez skWayne
Odnośnik do komentarza

"Osobom" nie "osobą"

Twoje IP zostało udostępnione?

osoby nie posiadające powiązania ze skargą nie powinny mieć tutaj prawa głosu

 

dzieki za poprawienie, jestem niedojebaną mózgowo osobą jak to Pan AvE stwierdził i możliwe, że dlatego popełniłem błąd

 

nie można udostępniać logów administracyjnych oraz ip kogoś, nie ważne czy to moje czy kogoś, polskie prawo chroni takie dane, udostępnił je publicznie, a więc złamał także polskie prawo. W poniedziałek przejadę się specjalnie do prokuratury zgłosić popełnienie przestępstwa internetowego. 

 

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza

osoby nie posiadające powiązania ze skargą nie powinny mieć tutaj prawa głosu

 

dzieki za poprawienie, jestem niedojebaną mózgowo osobą jak to Pan AvE stwierdził i możliwe, że dlatego popełniłem błąd

 

nie można udostępniać logów administracyjnych oraz ip kogoś, nie ważne czy to moje czy kogoś, polskie prawo chroni takie dane, udostępnił je publicznie, a więc złamał także polskie prawo. W poniedziałek przejadę się specjalnie do prokuratury zgłosić popełnienie przestępstwa internetowego. 

 

Pozdrawiam.

Regulamin forum zezwala na udostępnianie adresów IP.

 

Administracja i inne grupy zastrzega sobie prawo do udostępniania danych o użytkownikach forum {adresy ip, e-maile, loginy, dane logowań, hosty}.

Do "innych grup" zalicza się także grupa zwykłych użytkowników forum ponieważ nie jest napisane "inne grupy za wyjątkiem graczy".

A LKiZ jasno mówi że karać można tylko na wniosek poszkodowanego a skoro to IP nie należy do ciebie to nie możesz napisać skargi.

//Za AvE

Odnośnik do komentarza

Panie, dyskutowałem z administracją i każdy podtrzymuje moje zdanie, że złamał regulamin forum, ale też i prawo polskie. 

Udostępnianie logów administracyjnych to kto ma niby zgłaszać skargę? Poszkodowana administracja czy co? Bo idąc twoim tokiem rozumowania to chyba tak. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza

Panie, dyskutowałem z administracją i każdy podtrzymuje moje zdanie, że złamał regulamin forum, ale też i prawo polskie. 

Udostępnianie logów administracyjnych to kto ma niby zgłaszać skargę? Poszkodowana administracja czy co? Bo idąc twoim tokiem rozumowania to chyba tak.

 

A w tych dyskusjach uwzględnili państwo że regulamin forum nie obowiązuje na serwerze? Nie można karać gracza na serwerze za złamanie regulaminu forum po to są dwa oddzielne regulaminy.

 

//Za AvE

Odnośnik do komentarza

Logi i IP są z forum czy z gry? No z gry... Skoro z gry ale udostępnione na forum to jednak za te przewinienie musi być postać ukarana na serwerze. Za to przewiduje sie banicje. Inni członkowie ekipy za udostępnianie logów czy ip z serwera na forum otrzymywali także banicje na serwerze i jednocześnie na forum. To dlaczego AvE ma być osądzony inaczej jak inni?

Odnośnik do komentarza

Logi i IP są z forum czy z gry? No z gry... Skoro z gry ale udostępnione na forum to jednak za te przewinienie musi być postać ukarana na serwerze. Za to przewiduje sie banicje. Inni członkowie ekipy za udostępnianie logów czy ip z serwera na forum otrzymywali także banicje na serwerze i jednocześnie na forum. To dlaczego AvE ma być osądzony inaczej jak inni?

Udostępnione na forum więc kara może zostać nadana tylko na forum. Jeśli mnie ktoś zwyzywa na /w /b IG i ja to dam na forum to oskarżony otrzymuje kare na serwerze i na forum czy tylko na serwerze? Żeby ukarać postać Alex_Stanley na serwerze skargę musi napisać osoba której IP znalazło się na ss.

 

//Za AvE

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Witam serdecznie, 

 

sprawa dotyczy bezpośrednio byłego P@ serwisu mrucznik-rp - tak jak napisali to wyżej, treść ta znajdowała się na profilu owego gracza na forum. 

Mimo wszystko, skarga zostanie skonsultowana na najbliższym zebraniu Zarządu (7 grudzień) lub w miarę możliwości wcześniej, z H@ Mrucznik.

 

Po owej konsultacji zostaniecie poinformowani o werdykcie w tym temacie, wybaczcie że musieliście tyle czekać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza

Witamy po przerwie, wybaczcie że trzymaliśmy Was w napięciu.

 

Skarga zostaje odrzucona.

 

Wyjaśnienie: W definicji zasady ochrony prywatności gracza mamy jasno napisane że za ten czyn nadajemy karę wyłącznie na wniosek poszkodowanego - mimo tego że w tym przypadku nie zostało to spełnione, wraz z Mrucznikiem postanowiliśmy zanalizować wszystkie aspekty tej sprawy.

 

Czyn ten nie był wysokiej szkodliwości, nie dochodziło do np. rozsyłania IP wielu graczy na /w na serwerze, a jedynie do wstawienia tego screena na profil forum - postanowiliśmy uwierzyć AvE w jego słowa, że nie był to zabieg celowy.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...