Skocz do zawartości

[Pomoc] Drugi monitor na zintegrowanym GPU


Fuzzy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, to znowu ja. Przychodzę z malutkim problemem, otóż sprawa wygląda tak. Postanowiłem podpiąć sobie 2 monitor do komputera, lecz w karcie graficznej mam tylko wejśćie cyfrowe, a monitor jest starszy i posiada tylko analogowy. Wpiąłem go do płyty głównej, w BIOS'ie opcje Surrond View na Enable, a Primary Graphics Adapter na PCI. Po uruchomieniu komputera sterowniki do integry się zainstalowały, monitor działał. Nie spodobało mi się tylko to, iż żeby przejść z monitora głównego na 2 trzeba było zjechać myszką za prawy margines (dodatkowy monitor jest po lewej stronie). Niewiedząc, iż zmiana tego jest w sterownikach od dedykowanej karty graficznej zacząłem szukać tego w opcjach, aż w końcu w BIOS'ie wyłączyłem na chwilkę to. I tu zaczął się problem. Sterowniki zaczęły odwalać, skończyło się na reinstalce sterowników, lecz to nie pomogło, raz sterownik od dedykowanej karty graficznej zainstaluje się normalnie, raz "Sterownik ekranu AMD" się nie zainstaluje, poprzednie ustawienie nie działa, drugi monitor nie podaje obrazu razem z głównym, osobno na samej integrze działa. Pomóżcie pliska to ustawić bo z 1 monitorem to jak bez prawej ręki wiadomo ;c

 

Płyta główna ASUS M4A88T-M (wersja bez USB 3.0)

GPU dedykowane ATI Radeon HD 5570

GPU zintegrowane ATI Radeon HD 4250

 

Odnośnik do komentarza

Każdy monitor ma mieć oddzielny pulpit, do tego główny ma być podłączony do karty graficznej dedykowanej, a drugi do zintegrowanego układu graficznego na płycie głównej

 

//edit Dobra misie wyrzuciłem starą karte graficzną, wrzuciłem inną i teraz cacy śmiga, okazało się że AMD blokował ATI i tyle. Zamykam!

Edytowane przez Fuzzy
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...