Skocz do zawartości

[A][A] Obowiązkowa nauka języka niemieckiego/rosyjskiego.


Songo

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to co napisałeś jest bzdurą. Nikt na start Ci nie da dużych pieniędzy. Do McDonalds idą osoby, którym nie chce się poszukać czegoś lepszego, idą na łatwizne (bądź faktycznie obszar bezrobocia). Drugą sprawą jest to, że osoby po studiach mają zbyt wygórowane wymagania, najlepiej by chciał zarabiać 10 tyś na start, bez doświadczenia. Wyrobisz sobie doświadczenie zawodowe - to Ty wybierasz pracodawce, a nie pracodawca Ciebie.

Szkoła ma Cię przygotować do ewentualnego pójścia na studia, tym bardziej po technikum na studia techniczne, w których te obliczenia, wzory są bardzo przydatne. Szkoła jest publiczna - a program przygotowany pod ogół, a nie indywidualnego ucznia.

 

 

Biorąc pod uwage Twoje podejscie, to po co w ogóle obowiązek nauki? Po co szkoła? Niech rodzice nauczą Cie podstaw pisania, ile to jest 2+2 itd.

Jak matematyczne wzory są bez sensu, to po co WF? Bez sensu tak biegać, kto chce to sobie pobiega po szkole.

Po co Angielski? Ktoś bedzie chciał się nauczyc to się pouczy w domu

Polski, podstawy piśmiennictwa? Po co, za 2-3 lata każdy będzie pisał na laptopach, to bez sensu uczyć się pisania długopisem - przecież to nie będzie przydatne.

No właśnie nie wiem, po co chodzić do szkoły, skoro czasem nauczyciel potrafi Ci dojebać tyle zadań domowych, że prawie w ogóle nie masz czasu wolnego i wychodzi na to, że więcej robisz w domu niż w szkole XD. Wiadomo - zależy od nauczyciela.

Odnośnik do komentarza

No właśnie nie wiem, po co chodzić do szkoły, skoro czasem nauczyciel potrafi Ci dojebać tyle zadań domowych, że prawie w ogóle nie masz czasu wolnego i wychodzi na to, że więcej robisz w domu niż w szkole XD. Wiadomo - zależy od nauczyciela.

Pogadamy za kilka lat jak dorośniesz, dojrzejesz do decyzji "po co mi szkoła"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza

 

 

Nie chcesz się uczyć drugiego języka - poradnia wystawia Ci zaświadczenie o dyslekcji, które Cię zwalnia z obowiązku nauki drugiego języka.

 

Większej głupoty nie słyszałem. Te zaświadczenie daje i wyłączanie przedłużenie o kilka minut na egzaminach niema nic wspólnego ze zwolnieniem z jakichkolwiek lekcji. 

 

 

No właśnie nie wiem, po co chodzić do szkoły, skoro czasem nauczyciel potrafi Ci dojebać tyle zadań domowych, że prawie w ogóle nie masz czasu wolnego i wychodzi na to, że więcej robisz w domu niż w szkole XD. Wiadomo - zależy od nauczyciela.

 

Jeśli nie wiesz po co chodzić do szkoły. Załatw sobie nauczanie indywidualne. Co z tego że nauczyciel ci dowala zadania domowe kto karze ci je robić? W której ty jesteś klasie? 4 podstawówce że boisz się wezwania rodziców i gróźb w postaci nie dopuszczenia do następnej klasy? XDD Pamiętaj liczą się sprawdziany z materiałów a prace domowe można sobie wsadzić w dupe XDD

 

Co do obowiązku nauczania języków...

 

Moja edukacja opierała się na 12 latach nauki niemieckiego z czego przez te lata  poznałem tylko kilka słówek i dwóch lub trzech typów składania zdań reszta mnie nie dotyczyła. 

 

Co do rosyjskiego nie miałem z nim większej styczności ale parę słówek znam gorzej z alfabetem który jest dla mnie jak chińskie znaki.

 

Także moim zdaniem ucz się tego co tobie się przyda w moim przypadku był to angielski a na pozostałych przedmiotach "jedź" tak aby tylko zdać i tak maturę będziesz miał z głównych przedmiotów tj. polski i matematyka. Właśnie język będziesz miał do wyboru angielski nie jest wymogiem możesz wybrać z pośród dostępnych których uczyłeś się dodatkowo w szkole.

 

Szkoła daje ci wybór jaki ci język odpowiada i właśnie ty możesz sobie go wybrać właśnie na maturze. 

Edytowane przez Harcerz_Lazlo
Odnośnik do komentarza

Ja się ucze jedynie angielskiego. W szkole mogłam sobie wybrać dwa języki do nauki: francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski i angielski, ale miałam również możliwość uczenia się jednego języka, ale program godzinowy jest rozłożony tak jakby to były dwa przedmioty. W ten sposób od drugiej klasy mam 6 godzin angielskiego podstawy i 4 godziny rozszerzenia

  • Like 3
Odnośnik do komentarza

Większej głupoty nie słyszałem. Te zaświadczenie daje i wyłączanie przedłużenie o kilka minut na egzaminach niema nic wspólnego ze zwolnieniem z jakichkolwiek lekcji. 

 

To mało słyszałeś :)

Jak to mówią, w dupie byłeś, gówno widziales :D

 

 

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 3 sierpnia 2017 r. w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych (Dz. U. z 16 sierpnia 2017 r. poz. 1534)

Procedura postępowania:

1. Dyrektor szkoły na wniosek rodziców/prawnych opiekunów oraz na podstawie opinii poradni psychologiczno – pedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej, zwalnia do końca danego etapu edukacyjnego ucznia z wadą słuchu, głęboką dysleksją rozwojową, z afazją, z niepełnosprawnościami sprzężonymi lub z autyzmem w tym z zespołem Aspergera z nauki drugiego języka obcego (drugi język obcy – obowiązkowy język nauczany w oddziale klasowym w mniejszym wymiarze godzin zgodnie z ramowym planem nauczania).

2. W przypadku ucznia posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego albo indywidualnego nauczania, zwolnienie z nauki drugiego języka obcego może nastąpić na podstawie tego orzeczenia, na pisemny wniosek rodzica/prawnego opiekuna.

3. Rodzic/prawny opiekun składa w sekretariacie szkoły pisemny wniosek (załącznik nr 1) wraz z oryginałem opinii lub orzeczenia publicznej poradni psychologiczno – pedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej.

4. Dyrektor szkoły wydaje decyzję (załącznik nr 2) o zwolnieniu ucznia z nauki drugiego języka do 7 dni roboczych od daty wpływu wniosku. − Rodzic/prawny opiekun odbiera decyzję dyrektora w sekretariacie szkoły. − Wychowawca ucznia otrzymuje egzemplarz decyzji od sekretarza szkoły, odnotowuje zwolnienie w dzienniku lekcyjnym i arkuszu ocen oraz informuje nauczyciela uczącego. − Trzeci egzemplarz pozostaje w dokumentacji szkolnej ucznia.

5. W przypadku decyzji odmownej rodzicowi/prawnemu opiekunowi przysługuje prawo do odwołania za pośrednictwem dyrektora szkoły do Kuratorium Oświaty w Katowicach w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia.

6. W przypadku zwolnienia ucznia z nauki drugiego języka obcego wychowawca w dokumentacji przebiegu nauczania ucznia zamiast oceny klasyfikacyjnej wpisuje „zwolniony” .

7. Uczeń zwolniony z danych zajęć edukacyjnych ma obowiązek być obecnym na tych zajęciach. W szczególnych przypadkach, gdy lekcje te są pierwszym bądź ostatnimi zajęciami w danym dniu, uczeń może być zwolniony z tego obowiązku na podstawie pisemnego oświadczenia rodzica/prawnego opiekuna ucznia. O tym fakcie informowani są nauczyciel uczący danego przedmiotu i wychowawca klasy.

8. Z niniejsza procedurą zapoznaje uczniów wychowawca klasy na pierwszych zajęciach w danym roku szkolnym, natomiast rodziców (opiekunów) na pierwszym zebraniu z rodzicami.

Odnośnik do komentarza

Przeciez drugi język jest językiem dodatkowym, uczen sam wybiera sobie którego chce się uczyć, więc jaki problem?

no nasz wybór języka był taki: niemiecki czy francuski. 90% klasy wybrało niemiecki a dali nam francuski bo komuś musieli dać XD w dodatku nie da sie od nich ot tak zrezygnować

Odnośnik do komentarza

Ale umówmy się nie każdy ma dysleksję rozwojową orzeczoną przez specjalistę chyba że za odpowiednie pieniądze. Aczkolwiek nie wiem jakim rodzic będzie debilem aby zgadzać się kastrować potomstwo na rzecz zdobywanej wiedzy. 

 

Swoją drogą za moich czasów się nie wybrzydzało tylko szło się do przodu.  (2017 to rok w którym zakończyłem edukacje w poprzednich czasach "dysleksja" obejmowała przedłużony czas na sprawdzianach)

Edytowane przez Harcerz_Lazlo
Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...