Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ratowanie serwera a poziom LSPD

56 odpowiedzi w tym temacie

#41 deduir

deduir

Płacz na treningu, śmiej się po wygranej walce.

• Weteran
  • 707 postów
  • Nick SA-MP:David Riddle

Napisano 08 luty 2020 - 15:44

Administrator, który "powstrzymuje" się od nadania kary za RK bo ktoś nie zgłosił mu tego na /b to marny administrator.

#42 Telehama

Telehama

102

• vH@
  • 1083 postów
  • Nick SA-MP:Luis Ravens

Napisano 08 luty 2020 - 16:01

"Aktualny wtedy Administrator nie znajdował się na /aduty, a na /duty PD, w dodatku nie ma chyba od nikogo zgłoszenia na /b, /w czy /report o RK, więc Admin mógł powstrzymać się od wymierzenia kary. Jedynie co tu pokazałeś to zapytanie i potwierdzenie, nic więcej. Jeśli byłoby zgłoszenie i brak reakcji to wtedy można rozmawiać o kolesiostwie, itp. Najlepiej jakby dany Administrator na ten temat się wypowiedział." - przecież zapytaliśmy się na /b, czy RK - gracz bez wahania, przy adminie odpowiedział, że tak. To chyba równoznaczne z tym, że nie będziemy pisać /report, skoro admin jest "pod ręką" i zna całą sytuacje dobrze, bo cały czas tam był. Czyli w takim razie, admini, mają powstrzymywać się od nadawania kar, gdy nie są na duty/nikt nie napisał reporta? Bo wydaje mi się, że gdyby było to w drugą stronę - nie mielibyśmy tak ciekawego i miłego zakończenia.

Nie jest to klarowne. Dla jednej strony jest to po prostu pytanie, a dla drugich zgłoszenie. Admin w tej sprawie mógł to potraktować po prostu jako pytanie, wystarczyło napisać "Proszę o karę dla niego". Wtedy nie będzie też problemu dla dwóch stron bo ukazało się zgłoszenie i wszyscy wiedzą o przewinieniu. Nie będziemy się domyślać co gracz ma na myśli - konkretnie albo wcale.

Graczom polecam podobnie jeśli chodzi o pisanie do admina. Nie piszcie "Ej mam pytanie" albo "tepnij" bo Admin może to olać. Jeśli macie pytanie - pytajcie od razu, nie czekajcie na żadne przyzwolenie. Jeśli ktoś strzela do Was, napiszcie "DM!" i wtedy wiemy na co patrzeć i jak zareagować. Jak ja np. reaguje:

- Ktoś do mnie pisze "mam pytanie", w głowie mam - To pytaj - i gracz czeka aż ja odpiszę, a ja czekam aż zada pytanie by dać od razu odpowiedź. Potem to ja jestem tym złym człowiekiem "Bo nie pomogłem, bo nie odpisałem na zwykłe [ej mam pytanie]".

- Ktoś do mnie pisze "tepnij" - bardzo często jest to coś głupkowatego typu, np. tepne i jest zwykła rozmowa jak z kolegą przez co tracę czas na prawdziwe zgłoszenia. Gdybym miał info "DM!" to bym spojrzał i zareagował, a tak tracę czas.

Wy konkretnie do mnie, ja konkretnie do Was. :)

"Tak o strzelać? Co z tego, że ziomek od Ciebie stoi na hummerze, a w dłoni trzyma M4. To na pewno nie jest już powód dla PD do zatrzymania tejże osoby bo wątpliwe by był z organizacji, która może posiadać tą broń w sposób legalny." - nie rozumiem. Co to ma do rzeczy? Na pewno - jest to powód do rozpoczęcia strzelania w tejże pojazd, haha! Niech go aresztują, czy coś - nawet lepiej by było, gdyby ze strony PD doszło do jakiejkolwiek rozgrywki RP. A tutaj gość przeskoczył przez płot i zaczął do nas strzelać. Nic go nie usprawiedliwia.

Koleś ma M4 - zagrożenie życia

Ucieka do pojazdu - ostrzał w pojazd w celu unieruchomienia

Logiczne? - logiczne

Przecież PD nie będzie pieszo gonił pojazdu.

PDek też widział znaczącą przewagę liczebną, więc zaczął uciekać i Wy też uciekliście. Padł jeden strzał, więc tu nie widzę nic złego.

Jeden strzał =/= strzelanina

Z jednego strzału może wywiązać się strzelanina (co innego jak koleś strzela raz po raz w kogoś, ale tu piszemy o dosłownie jednym strzale i nic więcej).

"To jest tylko gra ludzie, nie zawsze będziecie bogami, a trzeba też umieć grać jako ofiara." - bardzo mądre słowa, które powinien wziąć do serca każdy gracz LSPD na Mruczniku.

Zapewniam Cię, że nie tylko LSPD, ale każdy gracz. Zdanie od gracza dla gracza.

Ogólnie, to temat jest nazwany tak, a nie inaczej, bo taka jest prawda. Takich wybryków z ich strony - nie powinno być w ogóle. A to się zdarzyło w ciągu parudziesięciu minut. Ja rozumiem, że to nie bezpośrednio wina lidera, ale to prawie nigdy nie jest bezpośrednio wina lidera, bo kto chciałby szkodzić swojej frakcji? Tematu w ogóle by nie było, gdyby nie to, że członkowie PD, którzy uwiecznieni są na screenach(?) i im podobni - wypisywali mega szambo w temacie Men-at-arms. I wiecie co jest najśmieszniejsze? Że tylko pisali - żadnych dowodów, nie widziałem. Nie, przepraszam. Były na jednego gracza, który został już wcześniej wyrzucony. Dlatego też, w odwecie - postanowiliśmy też zacząć się bronić i bronić prawdy. I taka jest prawda, czy DMJ tego chce, czy nie - poziom policji na tym serwerze jest zerowy.

Tworzenie kontrowersji i nie tylko zawsze tu było czymś mocnym. Ludzie uwielbiają gdy dzieje się coś, ale jak dana rzecz nagle ich zaatakuje to znienawidzą to. Tak samo było z Hitman Agency za Rappy - PD padało raz po raz przez zorganizowanie i komunikację, a raczej niski poziom tego. Raz nawet pamiętam ślub IC Rozalki z kimś i PD wprowadziło nas dosłownie w pułapkę mimo, że mieli jeszcze helikopter, który powinien sprawdzać teren przed nimi.

Wtedy to przybył Hoffman i postanowił wywalić Hitmanów od tak, mimo zakazu wywalania OOC (czasy Armina) - dopowiem tylko, że wtedy moje USSS i LSPD z FBI miało takie dowody, że mogliśmy wbić już na magazyn w Blueberry i wszystko zwinąć, ale kiedy ogarniałem wszystko z PD to też i Hoffman to wywalił, więc i cała akcja poszła się walić.

Lekki terror zawsze się przyda by coś się działo na tym serwerze, a właśnie czegoś takiego brakuje od momentu zniknięcia tamtego HA.

#43 pogrom

pogrom

• Gracz
  • 297 postów
  • Nick SA-MP:mikolaj mason

Napisano 08 luty 2020 - 16:15

Ad. 1

Czyli administrator, gdy nie jest na /duty i jest świadkiem jakiegoś przewinienia - może karać wg własnego widzimisię? Rozumiem jeszcze, gdyby były jakiekolwiek wątpliwości ze strony tego admina, ale on sam brał w tym udział. Jeżeli ktoś robi niezły syf i admin to widzi, ale nie jest na /duty i nikt nie wysłał /report, to nie musi zareagować? Czy nie zareaguje tylko wtedy, gdy osobą, łamiąca regulamin, będzie jego kolega? Jeżeli powiedzmy, że ktoś gdzieś się strzela - po jednej stronie admin (bez /duty), a po drugiej inna, losowa osoba (nikogo innego nie ma w pobliżu), to czy jeżeli druga osoba będzie używała cheat'ów, bugowała BW, itd. admin nie zareaguje, bo powie - "nikt nie napisał BEZPOŚREDNIEGO REPORTA, BO NIE WIEM, CZY NA PEWNO SIĘ O TO MOŻE ROZCHODZIĆ (chociaż chyba każdy, normalny admin, wiedziałby, co ma robić w takiej sytuacji, gdy pisaliśmy mu na /b), ani nie jestem na /duty - jako wielki admin potężnego serwera - nie zbanuję go".

Ad. 2

To DM jest od pewnej ilości strzałów, tak? Co to w ogóle jest za bezsensowny argument? Typ nas zauważył, przeskoczył przez płot, strzelił do nas i uciekł, żebyśmy nie mieli tego na screenach. Pech chciał, że akurat to nagrywałem. To była zwykła prowokacja i DM, dlatego też od razu odjechaliśmy (jestem przekonany, że Devon Pravesh też to widział, bo był za płotem PD w radiowozie i cofnął się, widząc gościa w stroju SWAT, biegnącym w naszą stronę. Nadal nie rozumiem, bo sam musisz przyznać - argumentacja cały czas mega słaba.

Ad. 3

W sumie, to masz rację - pewnie wszędzie można by znaleźć takich graczy, ale musisz sam przyznać, że w PD stężenie płaczu o bycie pod kołem jest mega duże.

Ad. 4

Nie wypowiem się, bo może masz rację, może nie - nie jest to, moim zdaniem, związane z tym wątkiem bezpośrednio (pośrednio w sumie też nie).

Użytkownik pogrom edytował ten post 08 luty 2020 - 16:16

#44 2137 Armin

2137 Armin

Zbanowany

• Zbanowany
  • 2011 postów
  • Nick SA-MP:Armin Verwest

Napisano 08 luty 2020 - 17:04

Osoby na które faktycznie jest coś ukazane zostaną wyciągnięte konsekwencje. 
Nie będę się tutaj nawet wypowiadał bo to nie ma sensu i ani nawet nie mam chęci, chociaż szczerze mówiąc wypowiadają się tutaj czasem osoby, które powinny mieć tyle co nic do mówienie, patrząc na sam fakt toczonej przez nich gry.
Ps. jest mi bardzo szkoda, że organizacja typowo pod dm nie powstanie; https://mrucznik-rp....19-men-at-arms/
Nic się nie zmieniło, udajesz wielkiego znawcę całej rozgrywki; a twoje LSPD było może cudowne? 
departament nie zawsze był po zwyciężkiej stronie co mogą poświadczyć byli członkowie hitman agency; gdy ta frakcja jest wtedy istniała, zazwyczaj dostawaliśmy wpierdol ze względów komunikacyjnych; zakaz gry na komunikatorach głosowych /bo tak/ /przez to spadła ilość graczy bo do LSPD został wprowadzony TS3/ - beczka. 
Jak tam Arminku drogówkarzu z kulami w głowie, dobrze się żyje?

W takim razie złóżcie odpowiednią skargę w przeznaczonym do tego dziale. Odpisywałem na treści Armina. Nie jestem w stanie monitorować wszystkich czynności podjętych przez moją frakcję - a nie jest ona najmniejsza na serwerze, więc nie jestem zdatny do pełnej analizy co kto robi w danym momencie. Tak jak napisałem konsekwencje zostaną wyciągnięte, niech Armin nie robi z siebie doświadczonego gracza, bo jedynie co potrafił zorganizować to rozpierdol na serwerze powiązany z stworzeniem typowej areny do DM; tak samo jak w jego planach było stworzenie tymczasowo chociaż serwera podpiętego pod ten typ rozgrywki. 
"Polityk odpowiedzialny jest za statek, a nie za fale." 
Nie jestem w stanie w każdym momencie odpowiadać za daną osobę w frakcji; będzie skarga - spoko niech sobie powstanie i nawet nie zależy mi na uciecze od odpowiedzialności.

Cóż, nie wiem jaki sens ma porównywanie Twojej frakcji do mojej. Ty nie dajesz rady upilnować frakcji przy średnio 40 graczach na serwerze (statystyka oparta ze scan monitor samp). Jesteś GLD i masz 4 pomocników co daje 4 liderów, w czasach gdy ja prowadziłem LSPD było nas tylko 3 bo nie możn było mieć więcej liderów. Miałem ponad 100 osób w LSPD przy akademiach 150/170. Moje CRASH to był najlepiej działający wydział na tymbserwerze, który nakręcał grę przestępczym, ze względu na brak skryptu opierali swoją grę tylko na odfrywaniu z nami. Więc odwoływanie się do mojego LSPD naprawdę nie mma sensu, ponieważ Ty prowadzisz 1/6 tego co prowadziłem ja w dodatku masz 3 pomocnikówm u mnien Jake Capazzo nie gral w ogole więc prowadzilem to z jednym pomocnikiem.

Ale PD nie było moją zasługą, akurat tutaj bym zgrzeszył przypisując sobie całe zasługi, mogę sobie jedynie przypisać sukcesy CRASH. Po prostu budowalismy z graczami frakcji specjalna więź. Kapowanie było uwazane za frajerstwo, odwalanie za noobstwo bo uważaliśmy się za najlepiej grającą frakje. Z zarządem prowadzilismy takie inicjatywy jak komunikacja z gangami aby dopasowywac swoja gre i robilismy wszystko, aby inne organizacje mogly grac.

W PD jezeli ktos odwalal to od razu wylatywal bo frakcja byla twardo trzymana przez Jake Capazzo. I wodząc taki syf jak w tym temacie, nie tłumaczyliśmy się tylko wyciągaliśmy wnioski i łataliśmy sprawy.

Tłumacząc się że nie jestes w stanie kontrolowac w 4 osoby frakcji, gdzie gra aktywnie góra 15 osób online to zbłaźnienie samego siebie. Uwierz ze największe frakcje na tym serwerze już przeminęły. Jak pytałem goscia dlaczego nie reafuje IC na akcje tylko pisze na forum wczoraj to powiedział ze na serwerze nie ma w ogóle szturmówki. Więc zakładam że nawet te 15 osób online to od święta.

Co do moich błędów w grze to zdarzały się i były nawet poważniejsze, przez 2 pierwsze lata byłem strasznym noobem, potem było trochę lepiej ale zdarzały się błędy. Jednak nie boję się do nich przyznać bo wyciągąlem z nich wnioski. W dodatku są fajnym memem mrucznikowym i każdy gracz może również wyciągnąć wnioski jak nie należy grać.

Kwestia teraz tego czy Ty już wyciągnałeś wnioski i usunąłeś odwalaczy z frakcji, co nie podleganżadnej wątpliwości że należy to zrobić natychmiast czy jednak uważasz że zarządzasz największą frakcją na serwerze i nic nie możesz zrobić bo jest tak duża że mimo ss nie możesz wyrzucić graczy z frakcji bo masz tyle spraw w tej dużej frakcji że nie masz na to czasu.

Jeżeli uciekanie od gry IC (co jest karane w LKiZ) tlumaczysz tym że na serwerze jest rozpierdol no to pomimo czasu spedzonego na tym serwerse nadal nienrozumiesz konceptu gry. DM jest tylko wtedy gdy gracz nie ma podstaw do atakowania innego gracza. Jezeli na serwerze istnieje organizacja anty rządowa i atakje organizacje publiczną to nie może to być DM.
  • lowflow ellington i Erak lubią to

#45 lowflow ellington

lowflow ellington

• Gracz
  • 404 postów
  • Nick SA-MP:roman makovsky

Napisano 08 luty 2020 - 17:21

DM jest tylko wtedy gdy gracz nie ma podstaw do atakowania innego gracza. Jezeli na serwerze istnieje organizacja anty rządowa i atakje organizacje publiczną to nie może to być DM.

I o to mi chodził od początku jakiejkolwiek dyskusji z nimi, ale woleli wypisywać "organizacja dla dm". Najbardziej mnie dziwi postawa kierownika KO, który jasno w temacie ma umieszczone dowody na poszczególnych graczy to jeszcze woli próbować ich wybielać, a że admin nie musiał reagować, a tamten przez mur skoczył i tylko strzelił, bo miał prawo xD Przecież to nie Twoja organizacja, a próbujesz bronić lepiej, niż DMJ , kolesiostwo? 

Zresztą co ja będę tutaj więcej się rozpisywał skoro można zobaczyć w Twoim profilu w jakich organizacjach na Mruczniku miałeś do czynienia kierowniku KO:

gagsag.PNG

#46 2137 Armin

2137 Armin

Zbanowany

• Zbanowany
  • 2011 postów
  • Nick SA-MP:Armin Verwest

Napisano 08 luty 2020 - 17:29

Dlatego obecnie odbudowanie półswiatka przestępczego jest niemożliwe. KO liczy na aplikacja przykładowo ballas, które będzie stało 24/7 na swojej dzielnicy i paliło faje. Tylko co po takiej organizacji, skoro ona nie ma żadnej interakcji z otoczeniem. Agresywna gra będzie karana na każdym kroku, a przy takiej liczbie grsczy i załozeniach serwera w takim full RP ballas nikt nie utrzyma graczy. To jest po prostu nie zrozumienie mechaniki serwera. Uwazam ze Ty ellington odwaliłes kawał dobrej roboty, bo zebrałes naprawde duza ekipe, ktora zasilala mocno serwer i gra w org byla ciekawa. A jak juz wspomnialem nikt na obecnym etapie nie pojdzie do ballas i nie bedzie gral full RP bo poprzez brak przestepczych, PD jest tak spragnione gry ze ich usuna IC w tydzien. Pozatym granie full RP gangstera na mruku jest bez celowe bo nie ma pod to skryptu.

#47 pogrom

pogrom

• Gracz
  • 297 postów

Napisano 08 luty 2020 - 18:42

Tylko, że ellington zapytał się Devon'a, czy go ukara, ale chciałem sprawdzić, jak będziecie sobie plecy kryć. :)

IAPYw7g.png

#48 Chucky

Chucky

• Pół Administrator SA-MP
  • 228 postów
  • Nick SA-MP:Christian_Thompson

Napisano 08 luty 2020 - 18:56

[4] Jeden z PDków przeskakuje przez płot i zaczyna do nas, tak o, strzelać.

Ten to niezły jest XD

Z jego apelacji to można książkę zrobić

#49 Kalman

Kalman

xD

• Gracz
  • 1046 postów
  • Nick SA-MP:Paul_Johnson

Napisano 08 luty 2020 - 19:02

Przecież od zawsze tutaj tak jest xd

Że wam się jeszcze tutaj chce takie tematy pisać to podziwiam.

#50 Charlie

Charlie

Ja to ja

• Gracz
  • 1114 postów
  • Nick SA-MP:Charlie_Halliwell

Napisano 08 luty 2020 - 19:27

Granie tyle lat na tym serwisie ma swoje wady i zalety, można też na spokojnie obserwować z boku kłótnie, śmiać się kiedy ktoś przeistacza rzeczywistość w swoją fantazje - Żadna organizacja nie jest święta, nie ważne za kogo kadencji, wszędzie jest lewizna była i będzie - Jak ktoś mówi że u niego tak nie było to oczywiście kłamie. Ogólnie nie dziwie się, sam wolałbym w organizacji osoby które znam, mogę na nich polegać i karać je łagodniej niż osoby których absolutnie nie znam a odwalają maniane.

A to tak dla beki tylko.. xD

Spoiler

• 2137 Armin lubi to

#51 pogrom

pogrom

• Gracz
  • 297 postów

Napisano 08 luty 2020 - 19:29

Przecież od zawsze tutaj tak jest xd

Że wam się jeszcze tutaj chce takie tematy pisać to podziwiam.

Głupi jestem i się łudzę, a pewnie skończy się tak, jak podczas skargi na David Riddle https://mrucznik-rp....p-david-riddle/(ciekawa sytuacja, bo też admin w PD, a wtedy graliśmy Mercenaries, czyli coś, co mega nie odchodzi rozgrywką od M-a-a). Wszystkie dowody mieli podane na talerzu (wystarczyło sprawdzić logi i screeny), gość robił niezłe szambo, przez co powinien stracić uprawnienia, i co? Skarga odrzucona, ponieważ "Dawid to bardzo dobry p@ który wiele robi dla serwera i stara się pomagać innym". Jak ma tutaj być dobrze, skoro administratorzy od zawsze bronią się nawzajem - nieważne, jakiego kalibru byłoby przewinienie.

Użytkownik pogrom edytował ten post 08 luty 2020 - 19:34

• deduir lubi to

#52 pogrom

pogrom

• Gracz
  • 297 postów

Napisano 12 luty 2020 - 19:55

Ale przecież ellington się zapytał na /b, czy Devon go ukara za to, a on sobie nic z tego nie zrobił - najpierw piszesz, że mogliśmy chociaż właśnie na /b napisać (nie pamiętam, czy to na pewno byłeś Ty, jak nie, to sorki), potem, że /report, a gdyby nie zrobili nic sobie z report, to co? Skarga na forum?

#53 Telehama

Telehama

102

• vH@
  • 1083 postów
  • Nick SA-MP:Luis Ravens

Napisano 12 luty 2020 - 20:09

Ale przecież ellington się zapytał na /b, czy Devon go ukara za to, a on sobie nic z tego nie zrobił - najpierw piszesz, że mogliśmy chociaż właśnie na /b napisać (nie pamiętam, czy to na pewno byłeś Ty, jak nie, to sorki), potem, że /report, a gdyby nie zrobili nic sobie z report, to co? Skarga na forum?

Wcześniej nie było tego ss na temat kary, więc pisałem, ze admin może wstrzymać się od tego bo zgłoszenia nie było. Co innego jeśli zgłoszenie jest. ;)

#54 Morisson

Morisson

• Komisja ds. Pomocy i Informacji
  • 1410 postów
  • Nick SA-MP:john morrison

Napisano 13 luty 2020 - 00:31

Ratowanie serwera a poziom Telehamy, a raczej jego brak.

Użytkownik Morisson edytował ten post 13 luty 2020 - 00:32

• Oficer, lowflow ellington, pogrom i 1 inna osoba lubią to

#55 Vegan

Vegan

Pan Lusterko

• Gracz
  • 570 postów

Napisano 13 luty 2020 - 02:17

Głupi jestem i się łudzę, a pewnie skończy się tak, jak podczas skargi na David Riddle https://mrucznik-rp....p-david-riddle/(ciekawa sytuacja, bo też admin w PD, a wtedy graliśmy Mercenaries, czyli coś, co mega nie odchodzi rozgrywką od M-a-a). Wszystkie dowody mieli podane na talerzu (wystarczyło sprawdzić logi i screeny), gość robił niezłe szambo, przez co powinien stracić uprawnienia, i co? Skarga odrzucona, ponieważ "Dawid to bardzo dobry p@ który wiele robi dla serwera i stara się pomagać innym". Jak ma tutaj być dobrze, skoro administratorzy od zawsze bronią się nawzajem - nieważne, jakiego kalibru byłoby przewinienie.

Pogrom kolego pozostaje ci jedno wyjście....

• pogrom lubi to

#56 mckk

mckk

(:

• Gracz
  • 904 postów
  • Nick SA-MP:Solidariusz_Rozrusznik

Napisano 14 luty 2020 - 17:03

zmiencie podejscie graczy do lspd to moze cos sie zmieni bo tutaj nawet fts nie mozna zrobic jak sie w ciebie ktos  sandkingiem zawsze wpierdoli xD nie dziwie sie ze komus w koncu psycha siada i zaczyna odwalac

Użytkownik mckk edytował ten post 14 luty 2020 - 17:04

• francis, kamys i ezcome lubią to

#57 kogito

kogito

Niewinny i prawdziwy :)

• Gracz
  • 1935 postów
  • Nick SA-MP:Tomasz Bana

Napisano 15 luty 2020 - 20:52

najlepiej mieć podmiankę na sandkingu żeby crashowało ich jeszcze xddddddddddddddddddd

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych